Kia teraz w hybrydzie plug-in

Do gamy Koreańskiej marki właśnie dołączają dwa modele hybrydowe: Ceed Sportswagon oraz Xceed.

Są to pierwsze hatchbacki wspomagane elektrycznym silnikiem w historii marki. Mają one na celu zwiększenie popularności modelu w Europie, która staję się powoli istotnym rynkiem tego producenta.

Sercem aut będzie 4-cylindrowy silnik o pojemności 1.6 litra sprzężony z silnikiem elektrycznym o mocy 44.5 Kw. W sumie samochody będą generować 141 KM. Do 100 km/h Ceed rozpędzi się w 10.8 s, a w przypadku Xceed będzie to 11 s.

34 1024x576

Ciekawostką jest zastosowanie 6–biegowej skrzyni dwusprzęgłowej zamiast CVT. Według producenta ma to na celu zredukować straty energii oraz zniwelować denerwujące wycie skrzyni bezstopniowej.

Wszystkie dane homologacyjne dotyczące spalania oraz emisji spalin mają być przedstawione dopiero w 2020 roku, ale już teraz producent zapewnia, że na samym silniku elektrycznym będziemy mogli przejechać do 60 kilometrów.

23 1024x576

Wyglądem modele będą się niewiele różnić od ich podstawowych wersji. Zastosowane będą drobne poprawki stylistyczne w celu zwiększenia aerodynamiki. Przykładem tego będzie zmieniony grill oraz nowe felgi dedykowane do tego modelu.

Środek jak w każdej hybrydzie będzie uzupełniony o wskaźniki dotyczące baterii oraz ulepszony system infotainment. Dodatkowo różnice znajdziemy w bagażniku, albowiem poprzez baterie zmniejszył się on z 600 litrów do 437 l w przypadku Ceed Sportswagon oraz z 426 litrów do 291 w przypadku Xceed. Oba modele mają dodatkową przestrzeń pod pokrywą bagażnika na kable do ładowania.


Nieoficjalnie modele mają się już pojawić w ofercie w 2020 roku.

Paweł Zaorski

Dyskusja

komentarzy

Paweł Zaorski

Fanatyk i miłośnik motoryzacji każdego rodzaju. Od dziecka fascynował się samochodami. Kocha szybkie samochody i fascynują go nowinki motoryzacyjne. Wielki fan youngtimerów i super samochodów. Praca w redakcji to zwieńczenie jego dziecięcych marzeń. A dzięki Motopodprąd w końcu może je spełniać.