Kia stawia na elektromobilność – EV6

Kia w swojej ofercie posiada już modele hybrydowe, ale także elektryczne. Zaprezentowany dziś EV6 ma jednak być czymś całkiem nowatorskim. Co wiemy o EV6?

Kia EV6 to pierwszy samochód projektowany przez koreańską markę jako typowy elektryk. Auto na nowej platformie BEV będzie produkowane w rodzimym kraju marki i stamtąd płynąć do krajów całego świata, w tym do Polski. Debiut w drugiej połowie 2021.

Kia EV6 GT 04 1024x683

Nowy projekt wygląda bardzo atrakcyjnie i futurystycznie. Na aucie pojawił się już nowy logotyp marki, a w środku znalazły się najnowsze rozwiązania jak choćby autonomiczna jazda lub parkowanie. Poza tym nowa platforma pozwoliła na wygospodarowanie całkiem dużej ilości miejsca.

Na zdjęciach pojawiła się wersja GT, czyli mocniejsza i szybsza odmiana tego modelu. Do setki ten elektryk przyspiesza w 3,5 sekundy, a maksymalna prędkość to 260 km/h.

Kia EV6 GT 03 1024x683

Maksymalnie auto na prądzie ma przejechać 510 kilometrów, a dzięki szybkim ładowarkom (napięcie do 800 V) do 80 % samochód ma naładować się w 18 minut. Tak, nie pomyliłem się – niecałe 20 minut, więc naprawdę nieźle, a zasięg na 100 km w niecałe 5 minut.

Konrad Stopa
fot. Kia

Kia EV6 GT Line 03 1024x683

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: