Kia Futuron – kierunek elektrycznych SUVów

Koreańska marka pokazała jak będą wyglądać ich nowe elektryczne modele w formacie SUV. I to z napędem na cztery koła – to Kia Futuron.

Oczywiście ciężko doszukiwać się jakiś podobieństw z aktualnymi modelami lub brać za pewnik karoserię, którą widzimy na zdjęciach, ponieważ jest kosmiczna. Ostre linie, duże koła i dość nieproporcjonalne nadwozie raczej nie trafi na ulice, ale w końcu to tylko inspiracja designerów.

Futuron 03a 1024x550 Kia Futuron   kierunek elektrycznych SUVów

Z ciekawostek auto ma mieć prawie 4,9 metra, a za napęd służyć będą cztery silniki znajdujące się tuż przy kołach. Auto ma być oczywiście autonomiczne, więc kierowca nie będzie musiał trzymać rąk na kierownicy.

Jeszcze bardziej futurystycznie jest we wnętrzu, gdzie niby są cztery miejsca, ale raczej pasażerowie pierwszego rzędu będą mogli cieszyć się pełną wygodą i udogodnieniami.

Futoron Int 005a.jpg 1024x576 Kia Futuron   kierunek elektrycznych SUVów

A to wszystko dzięki China Internatiol Export czyli wystawie odbywającej się w Szanghaju.

Konrad Stopa
fot. Kia

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: