Kamery zamiast lusterek w Lexusie ES

To będzie pierwsze auto produkowane na wielką skalę z kamerami wewnętrznymi zamiast lusterek bocznych. Szkoda, że dostępne będzie to jedynie w Japonii.

A dlaczego nie w Europie? Nasze przepisy nie pozwalają na takie rozwiązanie – przynajmniej na razie. Digital Outer Mirror znamy już od września, ale mówi się, że nawet w przyszłym roku może to być już wyposażenie opcjonalne dostępne przy tym nowym modelu azjatyckiej marki.

Lexus es 1

Powyższe zdjęcie prezentuje jak to będzie wyglądać. We wnętrzu przy słupkach A pojawią się po prostu dwa wyświetlacze, które będą przekazywać obraz z kamer, które będą w standardowych miejscach lusterek bocznych. Z jednej strony z założenia będzie to lepszy i szerszy obraz, więc większe bezpieczeństwo. Ja mam jedno “ale” – kamery muszą być niezabrudzone.

Drugi plus, to mniejsze opory powietrza i bardziej aerodynamiczny kształt karoserii ES. Szkoda jednak, że uszkodzenie takiego “lusterka” może być bardziej kosztowne.

Konrad Stopa
fot. Lexus

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: