Kamaz wraca do gry

Kamaz to rosyjska marka samochodów dostawczych i ciężarowych. Jeszcze jakieś 15 lat temu pojazdy tej marki cieszyły się całkiem sporym zainteresowanie. Teraz jest inaczej. Na naszych ulicach próżno szukać samochodów rosyjskiego producenta. Wszystko wskazuje jednak na to, że już wkrótce może się to zmienić.

Wszystko to za sprawą całkowicie nowej wersji samochodu Gazela Next. Już teraz można zamawiać wspomniany model w wersji L3H3. Jest to typowy blaszak, który tak naprawdę niczym nie wyróżnia się na tle innych samochodów tego typu. Samochód występuje w wersji z kabiną typu 1+2.

Ma jednak coś, czego brakuje konkurencji. Jest to ponadprzeciętne wykorzystanie przestrzeni ładunkowej. Osobom przewożącym długie przedmiotu szczególnie przypadnie do gustu patent ze specjalnym otworem pod fotelem pasażera, który umożliwia transport długich ładunków do 5 metrów. Sama długość przedziału ładunkowego wynosi 3,6 metra. Dostęp do powierzchni załadunkowej jest doskonały. Wszystko to za sprawą szeroko otwieranych drzwi. Pełnowymiarowe drzwi tylne są ryglowane w położeniu pośrednim pod kątem 90 stopni i całkowicie otwierane pod kątem 270 stopni. Nie zapomniano też o uchwytach mocujących towary. W Gazela Next znajdziemy aż 10 punktów mocujących. Znajdująca się przy prawym tylnym słupku poręcz ułatwia wchodzenie do wnętrza pojazdu.

To wszystko sprawia, że Gazela Next jest naprawdę dobrze przemyślanym furgonem. Dostępne są też inne warianty samochodu – COMBI i BUS.

Pod maską znajdziemy silniki o mocy od 120 KM do 150 KM. Samochód dostępny jest w pięciu wariantach kolorystycznych oraz z dwoma rodzajami tapicerek.

Warto wspomnieć, że ofercie Kamaz Polska nie brakuje też pojazdów gotowych pod specjalnie przygotowaną zabudowę. Mogą to być m.in. wywrotka, żuraw czy wóz strażacki.

Tekst: Paweł Oblizajek

Zdjęcia: Kamaz

Dyskusja

komentarzy

Paweł Oblizajek

Uwielbia podróże, szczególnie te samochodem. Chciałby na stałe zamieszczać w słonecznej Toskanii i lepiej poznać kulturę życia we Włoszech. Motoryzacją pasjonuje się od najmłodszych lat. Szczególnym zamiłowaniem darzy motoryzacje włoską. Wolne chwile spędza na spacerach z rodziną a w sobotnie wieczory śledzi zmagania angielskiej piłki nożnej. Potrafi też zarwać noc by zobaczyć walki bokserskie na światowym poziomie.