Kalkulator OC przez internet – jak obliczyć składkę ubezpieczenia?

Jednym z obowiązków właściciela pojazdu jest posiadanie komunikacyjnego ubezpieczenia OC oraz zachowanie ciągłości okresu ubezpieczenia. Zawarcie umowy z towarzystwem ubezpieczeniowym nie wymaga wizyty w stacjonarnym oddziale ubezpieczyciela – można to zrobić online, bez wychodzenia z domu. W UNIQA klienci, którzy chcą kupić ubezpieczenie przez internet mogą wygodnie wyliczyć wysokość składki za pomocą kalkulatora. Ponadto otrzymają oni 15 proc. zniżki za OC.

Jaką ochronę zapewnia ubezpieczenie OC?

Jeśli posiadacz pojazdu, który ubezpieczył pojazd, spowoduje szkodę, to towarzystwo wypłaci poszkodowanym odszkodowanie. Istnieją pewne wyjątki, w których będzie on musiał te koszty pokryć z własnych środków, np. jeśli doprowadził do zdarzenia pod wpływem alkoholu lub substancji odurzających. OC  chroni zarówno sprawcę, jak i poszkodowanego. Ten, kto odpowiada za dane zdarzenie, dzięki polisie, nie poniesie kosztów odszkodowania, natomiast ten, komu wyrządzona została szkoda, nie musi dochodzić odpowiedzialności sprawcy przed sądem. Środki wypłaci mu ubezpieczyciel, w którym był ubezpieczony pojazd sprawcy zdarzenia

Ubezpieczenie OC zapewnia bardzo szeroką ochronę – poszkodowany może liczyć na naprawę szkód w pojeździe, odszkodowanie za zniszczone w zdarzeniu rzeczy, np. telefon, pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji, zadośćuczynienie z tytułu utraconych zarobków i wiele innych, przy czym wszystko zależy od tego, jakie poniósł szkody. W przypadku komunikacyjnego OC obowiązują wysokie, ustawowe minimalne sumy gwarancyjne, które wynoszą 5,21 mln euro dla szkód osobowych i 1,05 mln euro, jeśli chodzi o szkody majątkowe. Kwoty te dotyczą jednego zdarzenia, a nie jednego poszkodowanego.

Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu OC? Najlepszym sposobem na wyliczenie składki jest skorzystanie z kalkulatora.

Ile wyniesie składka na OC?

Koszt ubezpieczenia OC, który poniesie posiadacz danego pojazdu zależy od wielu czynników. Najlepszym, szybkim i bezpiecznym sposobem na sprawdzenie ceny jest kalkulator na www.uniqa.pl/ubezpieczenie-oc/. To łatwe w obsłudze narzędzie – wystarczy podać kilka informacji, aby dowiedzieć się, ile będzie nas kosztować ochrona ubezpieczeniowa. Na stronie należy kliknąć Oblicz składkę OC, a dokładnie – Oblicz składkę. Warto wcześniej przygotować dowód rejestracyjny i dowód osobisty, gdyż dokumenty te będą potrzebne przy wypełnianiu kolejnych pól formularza.

Należy podać m.in. informacje dotyczące:

  • -Pojazdu – czy jest to np. samochód osobowy, kempingowy czy inny z wymienionych? Na kogo jest zarejestrowany, ile wynosi aktualny przebieg, jak jest użytkowany i parkowany? Czy jest to auto sprowadzone?
  • -Posiadacza – czy pojazd jest zarejestrowany na osobę fizyczną, spółkę cywilną, osobę prowadzącą jednoosobową działalność gospodarczą czy też na inny podmiot? Czy będzie on użytkowany przez innych kierowców, młodszych od tego posiadacza?

Kalkulator, przy wyliczaniu składki, uwzględnia historię przebiegu ubezpieczenia właściciela auta. Na najatrakcyjniejszą cenę za OC może liczyć ten kierowca, który ma prawo jazdy od ponad 3 lat, jeździ bezszkodowo i ma powyżej 26 lat. Młodsi posiadacze pojazdów muszą się liczyć z wyższym kosztem ochrony z tego względu, że statystycznie są oni najczęstszymi sprawcami wypadków i kolizji. Po wyliczeniu składki na OC, umowę można zawrzeć online, a przy okazji wybrać inne ubezpieczenia. Klientom kupującym online OC oferujemy 15 proc. rabatu. i 5 proc. dodatkowej zniżki na ochronę dla kolejnego pojazdu. Warto wziąć pod uwagę dobrowolne ubezpieczenia komunikacyjne, takie jak autocasco, NNW czy szerszy pakiet assistance, dzięki którym można sobie zapewnić szerszą ochronę na wypadek zdarzeń, do których może dojść w ruchu drogowym.

Źródło: Uniqa / art. sponsorowany

Dyskusja

komentarzy