Kabriolet Bentleya w pełnym szyku

Bentley Azure to już praktycznie zapomniany rywal Rolls-Royce-a Dropheada. Wszak to był cały czas Rolls-Royce Silver Seraph (tyle, że bez dachu), który debiutował w 1998 roku.

Na szczęście to, co widzicie na zdjęciach to już praktycznie wersja gotowa do (krótkiej) seryjnej produkcji. Jak zapewniają gentelmani z Bentleya, to ma być najbardziej wyrafinowany samochód brytyjskiego producenta, jaki kiedykolwiek wyjechał z fabryki.

 

2014 Bentley Grand Convertible Concept 2 1024x734 Kabriolet Bentleya w pełnym szyku

 

Wrażenie ma potęgować większa ilość drewna, skóry i innych materiałów, określonych mianem „szlachetny” (jakby Mulsanne było plastikowe). Pod maską zamieszkuje silnik V8 o pojemności 6,75 litra o parametrach: 530 KM i 1100 Nm. Prędkość maksymalna? Powinna mieścić się w granicach 290 km/h.

Marcin Koński

Fot: Bentley

Dyskusja

komentarzy

Marcin Koński

Marcin Koński

Nie lubi sam o sobie mówić. Mimo wszystko, nowo poznane osoby bardzo szybko dowiadują się, że jego ogromną miłością są samochody, a im więcej koni mechanicznych skrywają ich maski, tym to uczucie do nich jest mocniejsze. Poglądy na temat tego, co się kręci wokół motoryzacyjnego świata często ma kontrowersyjne i sprzeczne z tym, co się głośno mówi, lecz zawsze stara się, by jego opinia podyktowana była zdrowym rozsądkiem. Przynajmniej tak mu się wydaje.