Już w ten weekend – Zlot Mazdy MX-5

Nie wiecie co zrobić z najbliższym weekendem, a nie byliście jeszcze w Łodzi? Idealnie się składa, bo to właśnie tam odbędzie się w dniach 31 sierpnia – 1 września zlot Mazd MX-5 na 30-lecie debiutu tego modelu.

Pewnie nie wiecie, ale sprzedano ponad milion egzemplarzy tego roadstera, dzięki czemu marka trafiła do Księgi Rekordów Guinnessa.

Centralnym punktem zlotu będzie zrewitalizowana przestrzeń dawnej Fabryki Geyera przy ul. Piotrkowskiej, w której w sobotni wieczór przewidziana została impreza dla uczestników zlotu. W wydarzeniu będą mogli wziąć udział także mieszkańcy Łodzi i turyści, którzy w niedzielę od godz. 11.00 będą mieli okazję podziwiać wystawę Mazd MX-5 na terenie Ogrodów Geyera, porozmawiać z właścicielami i wziąć udział w licznych konkursach. Kulminacyjnym momentem będzie widowiskowa parada wszystkich uczestniczących w zlocie samochodów, która przejedzie głównymi ulicami Łodzi w niedzielę między 13.30 a 14.00.

Istotnym elementem będzie również rocznicowa wersja Mazdy MX-5, którą japońska marka wydała w tym roku. Ciekawy kolor – prawda?

Jeśli chcielibyście wiedzieć jak jeździ się taką furą – zapraszamy do testu.

Konrad Stopa
fot. Mazda

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: