Jeszcze nie M3, ale jest szybko

Informacje nt najmocniejszej odmianie Serii 3 o oznaczeniu M340i pojawiły się w sieci. Zadebiutuje ona pod koniec tego miesiąca w Los Angeles. Ale kiedy w końcu zobaczymy M3?

Ta trójka będzie miała pod maską 374 KM oraz maksymalny moment obrotowy równy 500 NM. Sami widzicie, że jest nieźle. Do setki auto rozpędzi się w 4,4 sekundy. Względem poprzednika jest to pół sekundy szybciej.

Za takie osiągi będzie odpowiadać podwójnie doładowana jednostka 6-cylindrowa. Jej pojemność to trzy litry.

bmw 340 2

Za doskonałe prowadzenie będzie odpowiadać napęd na 4 koła oraz automatyczna skrzynia biegów z ośmioma przełożeniami. Co ciekawe będzie miała opcję Launch Control – doceniamy!

Auto oprócz mocniejszych wyników na papierze zostało obniżone o 10 milimetrów. Ma lepszy układ hamulcowy (zaciski i tarcze) oraz większe 18-calowe koła. Zmieniono też układ wydechowy, potrafi strzelić w sportowych trybach.

bmw 340 3

Wizualnie zmieniono jedynie atrapę chłodnicy, końcówki wydechu oraz inne lusterka, więc nie ma się nad czym rozwodzić. W końcu będzie można czekać na M3!

Konrad Stopa
fot. BMW


Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: