Jest nowa Skoda Rapid, lecz nie dla wszystkich

Na większości rynków Rapid został wycofany na rzecz Skody Scala, ale to nie oznacza końca tego modelu. W Rosji właśnie zadebiutowała druga generacja małej Skody.

Choć w Polsce Rapid sprzedawał się całkiem nieźle, tego samochodu u nas nie zobaczycie w oficjalnej sprzedaży. Skoda Rapid 2020 wygląda jak Scala w wersji liftback, ale niech pozory nie mylą. Auto bazuje na zupełnie innej platformie podwoziowej o nieco przestarzałej już budowie. Mimo to trzeba przyznać, że designerzy się postarali. Stworzyli udane połączenie współczesnych trendów stylistycznych czeskiej marki.

skoda rapid second generation 1024x576

Z ekonomicznego punktu widzenia taki Rapid 2020 ma sporo sensu na rynkach rozwijających się. Pod maską pracują nie tylko silniki TSI, ale także starsze 1.6 MPI o mocy 102 KM. Myślę, że i nad Wisłą znaleźliby się chętni na ten samochód z wolnossącym silnikiem lubiącym LPG. Niestety nie mamy żadnego oficjalnego zdjęcia wnętrza Rapida. Jedyna niewyraźna fotografia pochodzi z rosyjskiej prezentacji nowej Skody.

wdg logo autobaza

Darmowe Sprawdzenie VIN

Sprawdź wypadkową przeszłość pojazdu

novyy skoda rapid zhivye foto 1 1024x576

Produkcja już niedługo ruszy pełną parą w fabryce w Kałudze (Rosja). Auto będzie sprzedawane na tamtejszym rynku oraz eksportowane do Chin i Indii.

Bartłomiej Puchała
fot. Skoda; motor1.com

Dyskusja

komentarzy

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.