Jest nowa Skoda Rapid, lecz nie dla wszystkich

Na większości rynków Rapid został wycofany na rzecz Skody Scala, ale to nie oznacza końca tego modelu. W Rosji właśnie zadebiutowała druga generacja małej Skody.

Choć w Polsce Rapid sprzedawał się całkiem nieźle, tego samochodu u nas nie zobaczycie w oficjalnej sprzedaży. Skoda Rapid 2020 wygląda jak Scala w wersji liftback, ale niech pozory nie mylą. Auto bazuje na zupełnie innej platformie podwoziowej o nieco przestarzałej już budowie. Mimo to trzeba przyznać, że designerzy się postarali. Stworzyli udane połączenie współczesnych trendów stylistycznych czeskiej marki.

skoda rapid second generation 1024x576 Jest nowa Skoda Rapid, lecz nie dla wszystkich

Z ekonomicznego punktu widzenia taki Rapid 2020 ma sporo sensu na rynkach rozwijających się. Pod maską pracują nie tylko silniki TSI, ale także starsze 1.6 MPI o mocy 102 KM. Myślę, że i nad Wisłą znaleźliby się chętni na ten samochód z wolnossącym silnikiem lubiącym LPG. Niestety nie mamy żadnego oficjalnego zdjęcia wnętrza Rapida. Jedyna niewyraźna fotografia pochodzi z rosyjskiej prezentacji nowej Skody.

novyy skoda rapid zhivye foto 1 1024x576 Jest nowa Skoda Rapid, lecz nie dla wszystkich

Produkcja już niedługo ruszy pełną parą w fabryce w Kałudze (Rosja). Auto będzie sprzedawane na tamtejszym rynku oraz eksportowane do Chin i Indii.

Bartłomiej Puchała
fot. Skoda; motor1.com

Dyskusja

komentarzy

Bartłomiej Puchała

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.