Jeremy Clarkson wybrał najlepsze samochody roku 2019

Kontrowersyjny angielski dziennikarz i prezenter znany z programów Top Gear oraz The Grand Tour, nominował samochody roku w dwóch kategoriach.

Supersamochód roku – Ferrari 488 Pista

1 1 1024x576

Wyposażone w 720-konny, turbodoładowany silnik jest najmocniejszym V8 ze stajni z Modeny i jednocześnie 3 najszybszym modelem w historii marki. Osiągi to imponujące 2,8 s. do 100 km/h, 7,6 s. do 200 km/h i 340 km/h prędkości maksymalnej. Jako model stworzony do jazdy po torze, posiada on zmienioną aerodynamikę nadwozia, zoptymalizowaną pod kątem chłodzenia podzespołów oraz zwiększenia przyczepności do nawierzchni.

Co ciekawe Clarkson docenił je zwłaszcza za wyjątkowe uczucie lekkości oraz delikatności podczas jazdy po publicznych drogach, co odróżnia je od innych supersamochodów, które miał okazję prowadzić. Nie bez znaczenia był również dla niego fakt, że jest ono pod każdym względem lepsze od swojego poprzednika – Ferrari 458 Speciale, które posiada Richard Hammond.

Samochód dla ludu – Bentley Continental GT V8

2 1

Ten nietypowy w kontekście kategorii wybór, Clarkson skwitował słowami: „Po pierwsze, jak wiadomo Bentley należy do Volkswagena, a słowo Volkswagen oznacza auto dla ludu. Po drugie biorąc pod uwagę odczucia z przebywania w nim, jest tańszy niż się wydaje.” Ciężko zgodzić się z tą opinią biorąc pod uwagę, że cennik wyposażonego w ponad 500-konny silnik V8, Continentala GT rozpoczyna się od kwoty blisko 200 tysięcy dolarów.

Zgadzacie się z wyborami Jeremiego, który nie pokochał swego czasu Poloneza?

Paweł Zaorski
fot. producenci

Dyskusja

komentarzy

Paweł Zaorski

Paweł Zaorski

Fanatyk i miłośnik motoryzacji każdego rodzaju. Od dziecka fascynował się samochodami. Kocha szybkie samochody i fascynują go nowinki motoryzacyjne. Wielki fan youngtimerów i super samochodów. Praca w redakcji to zwieńczenie jego dziecięcych marzeń. A dzięki Motopodprąd w końcu może je spełniać.