Jeep trafi w ręce Chińczyków?

Chiński koncern Great Wall wyraża zainteresowanie przejęciem części Fiat Chrysler Automobiles.

 

Spekulacje na temat przyszłości grupy FCA nie ustają. Jej szef, Sergio Marchionne, rozważa sprzedaż całości lub części akcji innemu koncernowi. Najpierw mówiło się o grupie VAG, a w zeszłym tygodniu do grona zainteresowanych dołączyła jedna z firm chińskich, niewymieniona z nazwy. Teraz świat obiegła informacja, że chodzi o koncern Great Wall znany głównie z produkcji aut terenowych i SUV-ów.

Great Wall dzisiaj oficjalnie potwierdził zainteresowanie kupnem części FCA – konkretnie chodzi o Jeepa. Jest to najmocniejsza karta w talii Włochów – Jeep z roku na rok ma się coraz lepiej w przeciwieństwie do Fiata. Jest też marką globalną i głównie o to chodzi Chińczykom. Rzecznik Great Wall oznajmił w oficjalnym komunikacie, że przejęcie Jeepa zbliży koncern do zostania największym producentem SUV-ów na świecie, co jest celem strategicznym firmy.

Tymczasem FCA poinformowało, że nie podjęto nawet rozmów z Great Wall, zatem kolejne wielkie przejęcie w tym roku stoi wciąż pod ogromnym znakiem zapytania.

 

Bartłomiej Puchała

fot. Great Wall

Dyskusja

komentarzy

Bartłomiej Puchała

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.