Jeep szokuje sprzedażą hybryd

Mało kto spodziewał się, że marka utożsamiana z samochodami, które świetnie radzą sobie w terenie a pod maską mają potężne jednostki typu V6 tak szybko zyska popularność w wersji hybrydowej.

Prawda jest jednak taka, że hybrydowe modele Jeep-a radzą sobie świetnie. 10-krotny wzrost sprzedaży tych wersji silnikowych oraz 200 egzemplarzy, które wyjechały z salonów sprzedaży w Polsce są dowodem na to, że elektryfikacja pojazdów tej marki spotkała się z ciepłym przyjęciem.

Początek zmian należy liczyć od premiery modeli Renegade 4xe i Compass 4xe, która miała miejsce w zeszłym roku. Niewiele później do tego grona dołączyła również ikona marki – Wrangler, która doczekała się w tym roku wersji plug-in hybrid.

AFP0331 1024x734

To właśnie Wrangler 4xe został sprzedany jako dwusetny egzemplarz sprzedanym w tym roku w Polsce zelektryfikowanym Jeepem. Samochód trafił do klienta z Warszawy i został odebrany od autoryzowanego dealera Euromobil. Tym samym makra wchodząca w skład koncernu Stellantis notuje w okresie od stycznia do października przeszło 10-krotny wzrost sprzedaży wersji hybrydowych plug-in w porównaniu z tym samym okresem 2020 roku.

Tekst: Paweł Oblizajek
Zdjęcia: Jeep

Dyskusja

komentarzy

Paweł Oblizajek

Uwielbia podróże, szczególnie te samochodem. Chciałby na stałe zamieszczać w słonecznej Toskanii i lepiej poznać kulturę życia we Włoszech. Motoryzacją pasjonuje się od najmłodszych lat. Szczególnym zamiłowaniem darzy motoryzacje włoską. Wolne chwile spędza na spacerach z rodziną a w sobotnie wieczory śledzi zmagania angielskiej piłki nożnej. Potrafi też zarwać noc by zobaczyć walki bokserskie na światowym poziomie.