Jeep Renegade samochodem terenowym roku!

Brytyjski, poważany na całym świecie magazyn poświęcony off-roadowi “4×4 Magazine” nadał tytuł Samochodu Terenowego Roku 2016. Przypadł on jednemu z najlepiej sprzedających się SUV’ów w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, a jest nim Jeep Renegade produkowany aktualne we Włoszech. Auto dostało również tytuł najlepszego SUV’a średniej wielkości w cenie do 30.000 funtów i zostało okrzyknięte jedną z najlepszych terenówek ostatnich 5-lat. Co przekonało jury do takiej decyzji?

 

Oczywiście, żeby dostać tę prestiżową nagrodę auto zostało przetestowane na trudnym torze terenowym, który obnaża wszystkie braki osiągów i niedostatki w parametrach technicznych. Testom została poddana wersja Renegade Trailhawk, która zdała test z wyjątkowo dobrymi wynikami. Nie ma się jednak czemu dziwić. Jeep Renegade – mimo mylącej SUV’owej stylistyki to rasowe auto terenowe. Prześwit wynoszący aż 225mm, silnik o mocy 170 KM, skrzynia 9-biegowa, automatyczna z systemem Jeep Active Drive Low pozwala na bardzo strome podjazdy. W dodatku auto zawiera zaprogramowane tryby wspomagające jazdę przez śnieg, błoto czy piach.

Wygrana w plebiscycie nagród magazynu “4×4 Magazine” to nie jedyny sukces Jeepa. Po pierwsze inna ikona aut terenowych – Jeep Wrangler – już po raz czwarty z rzędu zdobyła pierwsze miejsce w kategorii Hardcore przyznawanej autom przeznaczonym typowo do ekstremalnej jazdy off-roadowej. Po drugie – sam Renegade doczekał się całej masy nagród przyznanych na całym świecie przez inne magazyny i portale poświęcone off-roadowi – wspomnę choćby o Consumer Guide Automotive (nagroda Best Buy Award 2016 w kategorii Subcompact SUV), 4×4 Tout-Terrain Magazine (SUV Roku 2015), Autoesporte (Car of the Year 2016), Coches.net (Najlepszy SUV Roku 2015).

 

Jeśli interesują Was auta terenowe i wszystko co jest związane z off-roadem zapraszamy do sklepu 4×4 JanPol4x4.pl, w którym znajdziecie wszystkie potrzebne akcesoria do jazdy autami w terenie.

 

Źródło: Janpol 4×4 / art. sponsorowany

 

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: