“Jedyne takie” Porsche 911 GT3 RS bez dachu

Popatrzcie na efekt upartości pewnego właściciela Porsche 911 GT3 RS. Niemiecki producent postanowił nie produkować takiej wersji bez dachu. To jednak nie zastopowało pewnego entuzjasty marki. Po wielu godzinach pracy i wydanym worku pieniędzy udało się – 911 GT3 RS bez dachu.

Tak naprawdę za bazę samochodu z filmu posłużyło kilkuletnie Porsche 911 Carrera S Cabrio. Po kilku miesiącach pracy w amerykańskim warsztacie powstała tak świetna karoseria. Nadal bez dachu, z wielkimi kołami i odpowiednimi nakładkami karoserii.

Niestety zmiany nie dotknęły silnika w ogóle, więc pod maską 3,8-litrowe V6 z mocą prawie 400 KM i 7-stopniowym automatem PDK.

Koszt modyfikacji to grube setki tysięcy dolarów. Aktualnie auto trafiło na aukcję, więc można je dorwać dużo taniej. Przebieg 30 tysięcy kilometrów i cena kilkaset tysięcy złotych. Warto było przerabiać prawie 10-letnie auto?

Źródło: motofilm.pl

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: