Jakie wymagania trzeba spełnić, by oferować usługi ładowania aut elektrycznych?

Im większa liczba aut elektrycznych i hybrydowych pojawiających się na drogach, tym większe zapotrzebowanie na stacje ładowania. Dla indywidualnych użytkowników liczy się, by były one dostępne przez większość czasu, ale i w punktach, do których łatwo dotrzeć. Z tego względu na rynku pojawiają się coraz to nowsze i zaawansowane technologicznie rozwiązania, w tym różne modele oferujące ładowanie samochodów elektrycznych.

Przedsiębiorcy planujący wdrożyć tego typu rozwiązanie biznesowe, muszą nie tylko wybrać pomiędzy dostępnymi produktami, ale i spełnić wiele wymagań. Co jest niezbędne? Przede wszystkim miejsce parkingowe dla aut ładowanych elektrycznie. Przeważnie wystarczy jedno takie miejsce, bez konieczności dostępności przez całą dobę. Rozwiązaniem jest chociażby usługa oferowana w godzinach otwarcia centr handlowych, jeżeli tam planowane są ładowarki samochodów elektrycznych. Punkt ładowania powinien być widoczny dla użytkowników, dlatego liczy się konkretny model. Nie bez znaczenia pozostaje wygoda jego stosowania, łatwość obsługi oraz ilość miejsca, którą zajmuje sama ładowarka.

Żądana usługa wiąże się z dostawą energii elektrycznej o takiej mocy, jaka jest niezbędna do tego, by stacje ładowania samochodów elektrycznych działały poprawnie. Wynika to z konieczności podłączenia stacji ładującej do własnego licznika.

Spełniając wszystkie powyższe wymagania można zastanowić się nad tym, jakie rozwiązanie sprawdzi się najlepiej. Do wyboru są bowiem wolnostojące stacje ładowania, naścienne ładowarki dla pojazdów o nieco odmiennej konstrukcji, w zależności czy mają być użytkowane prywatnie, czy też udostępniane w przestrzeni publicznej.

Zarówno odbiorcy indywidualni korzystający z aut elektrycznych lub hybrydowych, jak i przedsiębiorcy szukający dogodnego rozwiązania dla swojego biznesu, stają przed wieloma dylematami. Głównym staje się pytanie, jakie stacje dla samochodów elektrycznych spełnią oczekiwania biznesowe i odbiorców. Fachową poradą w każdym aspekcie związanym z wyborem produktów, służy firma, której ofertę można znaleźć pod adresem https://www.e-mob.pl/. Gwarancja ciekawych rozwiązań, różnorodnych produktów dopasowanych do potrzeb oraz rozwijającej się własnej infrastruktury.

Źródło: e-mob.pl / art. sponsorowany

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: