Jakie samochody wybierają polscy taksówkarze?

Praca jako taksówkarz wymaga nie tylko anielskiej cierpliwości, ale również dobrego rozeznania na rynku. Sukces taksówkarza tkwi nie tylko w tym, ile osób dziennie zabierze i na jaki dystans. Ważnym czynnikiem w tym zawodzie jest dobór odpowiedniego auta.

Samochód taksówkarza powinien być wytrzymały, mieć dobrą moc przerobową, nie poddawać się łatwo uszkodzeniom mechanicznym i utrzymywać klasę przez niejeden sezon. Również warto wybrać model, dla którego części łatwo dostać w danym regionie, w związku z czym ewentualna naprawa będzie szybsza i mniej kosztowna. Samochód taksówkarza powinien być również komfortowy i prezentować klasę.

Mercedes – król dróg

Miano najpopularniejszego pojazdu, wybieranego przez taksówkarzy należy się Mercedesowi. Większość decyduje się na te klasy E W210. Model ten wyszedł z produkcji w 2005 roku, jednak w dalszym ciągu pozostaje najczęściej wybieranym. Posiada on automatyczną skrzynię biegów, a jego wysokoprężny silnik jest niezwykle wytrzymały i trwały. W dodatku samochód rzadko ulega awariom, co tak bardzo ceni się w środowisku taksówkarskim. Sami oni twierdzą, że samochody te potrzebują remont generalny dopiero po pokonaniu 400 000 km. W dodatku wnętrze tego modelu jest komfortowe zarówno dla kierowcy, jak i pasażerów, a pojemny bagażnik pozwoli zabrać nawet największych podróżników. Dbając o bezpieczeństwo samochodu warto pomyśleć o ubezpieczeniu, szczegóły można znaleźć na stronie https://www.taxiinsurer.co.uk/taxi-insurance/


Niska cena w zamian za wysoką jakość

Na drugim miejscu niezmiennie znajduje się auto, wybierane nie tylko prze wielu taksówkarzy, ale również przez wielu innych kierowców. Jest to Volkswagen Passat, który, w porównaniu do Mercedesa, jest o wiele tańszy, a jego niezawodność pozwala na długą i bezkolizyjną jazdę w każdych warunkach. Samochody te posiadają silnik wysokoprężny 1.9 TDI, którzy uważany jest za jeden z najlepszych w historii. Jazda po mieście będzie komfortowa nie tylko dzięki przyjemnemu wystrojowi wnętrza, ale również oszczędna, gdyż Passat spala przy miejskiej jeździe około 7-8 litrów na 100 km.

Szyk i wdzięk

Trzecie miejsce w rankingu najpopularniejszych samochodów, wybieranych przez taksówkarzy zajmuje BMW serii 5 E39. Niemiecka marka, zaraz po dwóch swoich poprzednikach zajmuje wysokie miejsce. Tak ogromną popularnością cieszy się tylko dany model, gdyż wcześniejsze były zdecydowanie rzadziej wybierane. Posiadają one wytrzymały wysokoprężny silnik oraz zapewniają doskonałe osiągi przy jeździe po. mieście. 

Źródło: Taxiinsurer / art. sponsorowany

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: