Jakie marki samochodów są dobre?

Szukasz auta nie do zdarcia? Nie wiesz jednak, jakie auto warto kupić i na jaki model postawić? Wybierając nowe auto, kierujemy się zarówno gustem, jak i potrzebami. Warto wesprzeć się również rankingami bezpieczeństwa i crash-testami. Samochód powinien być nie tylko komfortowy, ekonomiczny i elegancki, ale także bezpieczny, bezawaryjny i wytrzymały. Jakie samochody są zatem najlepsze? Jakie modele najlepiej przechodzą próby i testy?

Najmniej awaryjne auta – Jaki samochód warto wybrać?

Szukając nowego auta, chcemy znaleźć takie, które jest ekonomiczne, komfortowe, bezawaryjne i niezawodne. Nigdy nie można jednak przewidzieć, kiedy będzie trzeba coś naprawić lub wymienić. Choć każde auto trzeba traktować indywidualnie, są jednak takie modele, które zajmują najwyższe miejsca zarówno w rankingach niezawodności, jak i w testach bezpieczeństwa!

Analizując rankingi i raporty z ostatnich lat, szybko można wywnioskować, że marka Volvo ma powód do dumy i może świętować! W rankingach ADAC, Driver Power czy Auto Express, to właśnie Volvo zajmuje zazwyczaj najwyższe miejsce. Wniosek jest zatem oczywisty – Szwedzi stworzyli samochód komfortowy, bezpieczny i niezawodny, który słynie ze swojej długowieczności. Wśród najmniej awaryjnych modeli wyszczególnić należy m.in. Volvo S80, Volvo XC60, Volvo V40 i Volvo V60. Niekwestionowanym zwycięzcą jest jednak Volvo XC40 z imponującym wynikiem 98% niezawodności. To niewielkie auto z niezawodnym 3-cylindrowym silnikiem jest potężną maszyną! Może przejechać nawet kilkaset tysięcy kilometrów, jeśli będzie odpowiednio serwisowana. Czego chcieć więcej? Może systemów bezpieczeństwa, ostrzegania i wspomagania? Żaden problem – Załatwione!

Marka Volvo liderem pod względem bezpieczeństwa, niezawodności i wygody!

Inżynierowie i producenci wszystkich marek samochodowych nieustannie pracują nad tym, by ich auta były coraz lepsze i coraz bezpieczniejsze. Mając na uwadze bezpieczeństwo i systemy wspomagające kierowców na drodze, nie można pominąć marki Volvo, która jest pionierem w tej załodze! Volvo przyzwyczaiło nas bowiem, że dokłada wszelkich starań, by zapewnić nam bezpieczeństwo i wygodę. Świadczy o tym zarówno solidna i wytrzymała konstrukcja samochodów, jak i obecność nowoczesnych systemów wspomagających. Auta marki Volvo są naszpikowane elektroniką, która ma za zadanie przeciwdziałać kolizjom. Jak informuje nas dealer samochodów Volvo, modele posiadają w standardzie system City Safety, czyli układ awaryjnego hamowania przed przeszkodą w celu uniknięcia lub złagodzenia skutków zderzenia. Auto najpierw ostrzega o niebezpieczeństwie, a następnie automatycznie hamuje przed pojazdami poruszającymi się w tym samym kierunku lub z naprzeciwka. Warto wspomnieć również o tym, że auto wyposażone zostało w radar współpracujący z kamerą, który wykrywa pieszych, rowerzystów i duże zwierzęta. Nie przeszkadzają mu w tym ani całkowita ciemność, ani światła mijania. Jednak to jeszcze nie wszystko! To jeszcze nie koniec! Dealer samochodów Volvo ma nam znacznie więcej do zaoferowania!

Auta łączą w sobie zarówno bezpieczeństwo, jak i wygodę, a podczas długiej podróży, przydatny będzie tempomat, który utrzymuje bezpieczną zaprogramowaną odległość od pojazdu jadącego przed nami. Potrafi on również samodzielnie zatrzymać auto, a następnie rozpędzić je ponownie do wcześniej prędkości. Podstawowe wyposażenie niektórych modeli np. Volvo S60 obejmuje też system utrzymujący auto na właściwym pasie ruchu i układ rozpoznający znaki drogowe. Posiada też funkcję ostrzegającą o dekoncentracji kierowcy. W wyposażeniu dodatkowym znajdziemy systemy bezpieczeństwa, które ułatwiają parkowanie, pomagają w zmianie pasa ruchu i monitorują tzw. martwe pole. Coraz więcej układów standardowo umieszcza się w samochodach Volvo, ale zawsze warto przejrzeć też listę opcji dodatkowych i sprawdzić, co dealer Volvo może zaproponować i doradzić.

Jak samochody Volvo przechodzą crash-testy i próby zderzeniowe?

Czasem mimo najlepszych systemów obecnych w samochodzie i tak nie można uniknąć kolizji na drodze. Wówczas najważniejsza jest wytrzymałość pojazdu i dodatkowe elementy chroniące, takie jak pasy, poduszki powietrzne i fotele. Z raportów opublikowanych przez niezależną organizację EuroNCAP wynika, że wszystkie produkowane obecnie modele marki Volvo otrzymały najwyższe oceny w testach zderzeniowych. Każdy model otrzymał komplet 5 gwiazdek i najwyższą możliwą notę. Na ogólną ocenę składają się: ochrona dorosłych pasażerów, ochrona dzieci, ochrona pieszych i skuteczność działania asystujących systemów wspomagających. Świadczy to o tym, że Volvo jest jedną z najlepszych i najbezpieczniejszych marek samochodów.

Źródło: Volvo Car Kalisz / art. sponsorowany

Dyskusja

komentarzy