Jaka kamera samochodowa? Ranking roku 2020

Rejestrator jazdy, wideorejestrator, czarna skrzynka czy po prostu kamera samochodowa to najbardziej użyteczny gadżet kierowców. Jego głównym zadaniem jest zapis przebiegu naszej trasy dzięki czemu możemy uchronić się przed późniejszymi konsekwencjami prawnymi.

Popularność filmików z polskich dróg dokładnie obrazuje, że lepiej mieć kamerę samochodową gdyż to znacząco ułatwia dochodzenie swoich roszczeń od innych kierowców.

Na rynku jest wiele kamer samochodowych co nie ułatwia podjęcia decyzji o wymarzonym egzemplarzu. Poniżej prezentujemy ranking bestsellerów. Lista została przygotowana w oparciu o dane techniczne, popularność i przede wszystkim jakość urządzeń. To taki zbiór modeli,  gdzie jakość znacznie przewyższa cenę.

  1. Vantrue N4 – marka premium jeśli chodzi o kamery samochodowe. Firma wielokrotnie nagradzana przez branżowe czasopisma, a podzespoły, obudowa i software zawsze pochodzą z garażu najwyższa jakość.
  2. Model N4 to wideorejestrator, który nagrywa przód, tył, wnętrze, a nawet boki pojazdu. Jest to jedyna na polskim rynku kamera samochodowa 3-kanałowa. Poza tym, że N4 posiada trzy obiektywy to każdy jest technicznie mocno zaawansowany. Jasność przedniego obiektywu to aż F/1.4 (im mniej tym lepiej dla nocnych nagrań). Kamera nagrywa w rozdzielczość 2.5K przód oraz FullHD wnętrze i tył. Wszystko pracuje na podzespołach SONY STARVIS. Urządzenie obsługuje karty pamięci do 256GB, posiada polskie, intuicyjne menu oraz jako jedna z nielicznych na rynku posiada wejście ładowanie USB typu C.
  3. Mikavi PQ4 Dual – świetne rozwiązanie jeśli budżet nie pozwala nam na lidera. Bardzo dobra kamera samochodowa przód tył. Podzespoły Sony i mocno rozbudowany tryb parkingowy to cechy które zdecydowanie przemawiają za wyborem tego modelu.
  4. Viofo A129 DUO – alternatywa dla PQ4 dual. Jest pozycje niżej ze względu na nieco uboższy zestaw startowy. Konkretniej to brakuje w nim adaptera acc do aktywnego trybu parkingowego, który jest w paczce z PQ4 dual.
  5. Vantrue X4 4K – propozycja od Vantrue dla rozdzielczości 4K. Kamera samochodowa bez żadnych niepotrzebnych, sztucznych ,,ulepszeń” tj. interpolacji tylko takie prawdziwe 4K. Poza tym aktywny tryb parkingowy, optymalny wyświetlacz i opcjonalnie uchwyt z modułem gps oraz adapter zasilania do trybu parkingowego.
  6. 70mai A800 4K + kamery tylna RC06. 70mai to marka wywodząca się od Xiaomi. Niedawny debiut na rynku i już tak wysoko. Byłoby lepsze miejsce ale niestety kamera posiada słabszy, pasywny tryb parkingowy i nie znajdziemy w niej polskiego menu.
  7. Viofo A119 V3 – już od dłuższego czasu to najbardziej optymalny model w kategorii do 500 złotych. Viofo to bardzo popularna marka kamer samochodowych na naszym rynku.
  8. Vantrue N1 PRO – niewielkich rozmiarów kamera samochodowa, która naprawdę wiele potrafi. Zdecydowanie najlepsza kamera samochodowa za nieco ponad trzysta złotych. Już za tak niewielkie pieniądze mamy sprzęt na bazie podzespołów Sony z szerokim obiektywem, aktywnym trybem parkingowym z detekcją ruchu i znacznie więcej niż tylko bardzo dobrej jakości nagrania.
  9. 70mai PRO – na dobry początek. Jeśli chcemy mieć dobrą i tanią kamerę samochodową to możemy pomyśleć o tym modelu. Takie absolutne minimum. Minusem jest jedynie pasywny tryb parkingowy, który działa na czujnik wstrząsów g-sensor, obsługa kart pamięci tylko do 64gb i brak polskiego menu.

wdg logo autobaza

Darmowe Sprawdzenie VIN

Sprawdź wypadkową przeszłość pojazdu

Jakość obrazu to główny wyznacznik dobrej kamery samochodowej. Pamiętajcie, że jakość nie rozdzielczość, która może być sztucznie naciągana. Kąt widzenia to kolejna ważna cecha – średnio jest to między 140-170 stopni – w zupełności ten przedział jest optymalny. Pasywny czy aktywny tryb parkingowy? Zdecydowanie tylko aktywny – różnica polega na tym, że pasywny działa tylko i wyłącznie na wstrząs, a niezawsze przecież nasze auto zatrzęsie się na tyle by kamera wybudziła się z uśpienia i zaczęła nagrywać. O aktywnym trybie parkingowym mówimy wtedy kiedy kamera samochodowa posiada detekcję ruchu.

Ranking dostarczył profesjonalny sklep z kamerami samochodowymi www.KameraSamochodowa.com

kamera samochodowa wideorejestrator jazdy do 500z%C5%82

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: