Jaka jest nowa Kia Rio?

Na rynku debiutuje właśnie nowa Kia Rio. Pojawią się nowe wersje silnikowe, a także zmienił się sam wygląd auta. Nowością będzie opcja hybrydowa!

A będzie to tak naprawdę miękka hybryda z elektronicznym rozrusznikiem. Opierać się będzie na nowym silniku o pojemności 1 litra z turbo i 100 KM mocy. Za obsługę tego zestawu będzie odpowiadać automat iMT (mechaniczna skrzynia z elektronicznym sprzęgłem).

Dla tradycjonalistów Kia Rio może mieć powyższy silnik bez elektrycznego dodatku w odmianie z manualem lub 7-biegowym automatem. Drugim silnikiem w tym modelu będzie znana już 1,2-litrowa jednostka o mocy 84 KM.

Kia Rio FL 1920x1080 FullHD 314 rear 1024x576

Auto zbliżyło się wizualnie do reszty gamy modelowej przez dyskretny grill. Popracowano również nad przednimi reflektorami, które mogą być diodami LED. Inne zabiegi to typowy rzeczy przy liftingu – specjalne kolory lakierów nadwozia oraz nowe wzory felg. Auto zyskało też szereg systemów bezpieczeństwa (m.in. autonomiczne hamowanie lub aktywny tempomat w wyższych wyposażeniach).

Kia Rio FL 1920x1080 FullHD GTL interior dashboard 1024x576

Więcej zmian widać we wnętrzu, gdzie zmodernizowany system multimedialny, a także zegary, które również są już wyświetlaczem. Kia zapewnia, że w Rio użyto lepszych materiałów, które są też wytrzymalsze. Co ciekawe łączność z autem i przekazywanie ekranu smartfona na samochodowy ekran będzie teraz bezprzewodowe.

Auto w salonach pojawi się jesienią tego roku.

Konrad Stopa
fot. KIA

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: