Jak zakwarcować lakier samochodu podczas mycia?

Do niedawna każda aplikacja trwalszej powłoki na bazie ceramiki wiązała się z koniecznością wcześniejszego umycia i osuszenia samochodu. Należało przy tym używać odpowiednich środków, by przy okazji kolejnych myć uzupełniać powłokę. Teraz możliwe jest kwarcowe zabezpieczenie samochodu w trakcie mycia bez dodatkowych zabiegów.

 

Sposobem na położenie zabezpieczenia kwarcowego na karoserii samochodu podczas mycia jest użycie najnowszego szamponu z linii Tenzi Detailer – Quartz Shampoo. Zasada aplikacji jest podobna jak w przypadku popularnych hydrowosków, jednak Quartz Shampoo gwarantuje zupełnie inną klasę trwałości powłoki. Ten rewolucyjny środek dzięki specjalnej recepturze łączy świetne właściwości myjące z funkcją trwałego zabezpieczenia.

Nakładanie rozpoczynamy od dokładnego spłukania auta, najlepiej wodą pod ciśnieniem, by grubsze zabrudzenia nie porysowały lakieru podczas mycia. Jeśli samochód nie był dawno myty, to warto wcześniej rozpuścić największy brud – zwłaszcza na dolnej części karoserii – zasadowym środkiem. Polecamy do tego celu preparat Czysta Felga z linii Tenzi Detailer. Warto również usunąć z lakieru ślady smoły i asfaltu z użyciem Tar&Glue Remover, a także pył z klocków hamulcowych i tzw. lotną rdzę przy pomocy deironizera Krwawa Felga.

Teraz możemy przystąpić do mycia zasadniczego, podczas którego odbywa się jednocześnie nakładanie powłoki ochronnej. Będziemy potrzebować dwóch czystych wiader, rękawicy lub miękkiej gąbki oraz szamponu. W pierwszym wiadrze przygotowujemy roztwór. Wlewamy na dno 50 do 100 ml środka i zalewamy 5 litrami ciepłej wody. Do drugiego wiadra nalewamy czystej wody, która może być zimna.

Następnie myjemy auto. Robimy to od góry, element po elemencie, regularnie płucząc myjkę w wiadrze z czystą wodą przed ponownym zamoczeniem w szamponie. Zauważycie, że w trakcie mycia piana szybko znika, a woda zaczyna uciekać. Tak samo będą zachowywały się bieżące zabrudzenia. Warto zauważyć, że płynny kwarc zawarty w Quartz Shampoo co prawda gasi pianę, ale nie zmniejsza jego właściwości myjących.

Po zakończeniu mycia przechodzimy do spłukiwania karoserii wodą pod wysokim ciśnieniem. Od razu rzuca się w oczy bardzo silny efekt hydrofobowy. Na koniec można osuszyć karoserię miękkim ręcznikiem i… koniec! Lakier jest czysty i zabezpieczony powłoką kwarcową, której trwałość będzie przedłużana z każdym kolejnym myciem.

Więcej informacji: www.tenzidetailer.com.

 

Źródło: Tenzidetailer / art. sponsorowany

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: