Jak wybrać dobry warsztat wulkanizacyjny?

Każdego roku 2 razy zmieniamy opony. Raz z letnich na zimowe i drugi raz z zimowych na letnie. Wiele osób potrafi samodzielnie sobie zmienić opony w wolnej chwili, ale nie każdy ma na to czas.

 

Dlatego właśnie powstało tak wiele serwisów wymiany opon, w których świadczona jest wulkanizacja.

 

Który serwis opon wybrać?

W dzisiejszych czasach mamy do wyboru wiele różnych serwisów, w których możemy dokonać wymiany opon naszego pojazdu. W zależności od rozmiaru naszego samochodu musimy znaleźć odpowiedni warsztat, który spełni wymogi, abyśmy mogli u niego wymienić ogumienie. Większość warsztatów przyjmuje jedynie samochody osobowe, więc jeśli potrzebujesz wjechać na większy kanał, to musisz poszukać warsztatu, który obsługuje większe samochody np. ciężarowe.

Bardzo wiele osób na ostatnią chwilę zostawia wymianę opon, gdyż nie ma na to zwyczajnie czasu. Niestety jest to najgorsze co możemy zrobić, gdyż później tak jak my jest wiele innych ludzi, którzy też chcą szybko wymienić opony i zazwyczaj musimy ustawić się w dużej kolejce. Najlepiej jest odpowiednio wcześniej zadzwonić czy nawet osobiście pojechać i umówić się na konkretną dzień i konkretną godzinę. Wjechać do serwisu i od razu dokonać wymiany opon.

 

Jakie jeszcze usługi oferuje dzisiejsza wulkanizacja?

Oprócz standardowych usług możemy również skorzystać z usług mobilnych. Mobilny serwis czy mobilna wulkanizacja to coraz popularniejsze usługi świadczone przez warsztaty samochodowe. Nie musimy nigdzie wyjeżdżać, wystarczy tylko zadzwonić do biura warsztatu i poprosić o taką usługę. Doświadczony mechanik przyjedzie wprost do twojego domu i wymieni Ci opony na miejscu.

Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, którym nagle pęknie opona w trakcie jazdy. Nie posiadając dodatkowej opony zapasowej, co czasami się wielu kierowcom zdarza, nie musimy się martwić, co tu teraz zrobić, tylko wybieramy numer i dzwonimy po mobilny serwis wymiany opon.

Po każdej zmianie opon warto zapytać wulkanizatora, w jakim stanie są nasze opony i ile jeszcze możemy na nich jeździć. Będziemy mieli wtedy jasną sytuację, że albo będziemy jeszcze mogli jeździć na starych oponach albo najlepiej jest już zapewnić sobie nowe.

 

Źródło: Matioopony.pl / art. sponsorowany

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: