Jak wybrać dobry samochód dostawczy?

Prawie każdy przedsiębiorca potrzebuje dodatkowych samochodów, by jego firma mogła dobrze działać. W niektórych branżach jest to na tyle ważne, że dobór odpowiednich aut może zaważyć o czasie dostawy materiałów do klienta.To zaś może wpłynąć na to czy współpraca będzie przebiegać pomyślnie. Dlatego warto dowiedzieć się, co będzie ważne przy wyborze samochodu dostawczego.

 

Oszczędna jazda

Jeśli weźmie się pod uwagę wszystkie wydatki związane z prowadzeniem firmy, okazuje się, że mało jest spraw, przy których możemy zaoszczędzić pieniądze. Na samochodach dostawczych również nie powinniśmy oszczędzać. Jednak dotyczyć powinno to jedynie samego kupna pojazdu. Zużycie paliwa w takim aucie powinno być ekonomiczne – ceny paliwa nie rozpieszczają naszych portfeli. Dlatego należy wybrać samochód dostawczy, który nie przyniesie nam olbrzymich wydatków związanych z tankowaniem. Podobnie jest z kosztami eksploatacyjnymi. Warto interesować się markami, które znane są z niezawodności czy z niskiej awaryjności. W przypadku samochodów dostawczych to ważne, by służyły przez długie lata. Tutaj dobrym wyborem będzie kupno nowych pojazdów prosto od dealera samochodowego. Te będzie można naprawiać w autoryzowanych serwisach. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na rodzaj napędu. Przy autach dostawczych, którymi przewozimy dość ciężkie ładunki, napęd tylny będzie bardziej korzystny.

 

Ile załadujesz, tyle dostarczysz

Przy wyborze samochodów dostawczych oprócz spraw związanych z eksploatacją niemniej ważna jest również ładowność. Przedsiębiorca bardzo dobrze zdaje sobie sprawę, co będzie chciał przewozić, dlatego powinien o tym pamiętać, wybierając samochody. Jeśli skupiamy się głównie na dostawie towaru, tutaj sprawdzą się auta wysokie, które pomieszczą jak najwięcej rzeczy, a przede wszystkim te o dużych gabarytach. Ważny jest też maksymalny ciężar, jaki samochód jest w stanie przewieźć. Przy wyborze samochodów dostawczych należy także wziąć pod uwagę to, po jakich drogach będziemy jeździć. Na długie trasy w terenie nadają się duże, solidne auta z dużą pakownością i dynamicznością. Na drogach miejskich zaś sprawdzą się mniejsze samochody. Wszystko oczywiście zależy od specyfiki branży, w której działamy.

 

Metody finansowania i inne koszty

Ta kwestia również jest istotna, gdy nasza firma potrzebuje nowych pojazdów. Kupno samochodu za gotówkę jest raczej rzadko stosowaną praktyką. Dlatego do wyboru mamy jeszcze opcję wzięcia kredytu bądź skorzystania z oferty leasingowej. Warto także wziąć pod uwagę kilka różnych modeli samochodów dostawczych i przyjrzeć się im odpowiednio. Należałoby porównać kilka kwestii. Chodzi głównie o koszty. Powinniśmy wiedzieć wcześniej, jaki będzie koszt czekających nas przeglądów czy ewentualnych napraw, a także pojedynczych części zamiennych. W przypadku kredytu czy leasingu dobrze wcześniej znać chociażby przybliżoną wysokość raty.

Gdy nie możemy sobie pozwolić na zakup nowych samochodów dostawczych, warto sprawdzić modele używane. Dobrą ofertę można znaleźć w salonach dealerskich. Tam często można trafić na mało eksploatowane pojazdy w atrakcyjnych cenach. Dodatkowo zaletą takich zaufanych miejsc jest to, że często auta używane mają gwarancję. Dlatego w razie konieczności nie będziemy dopłacać fortuny do naszego interesu z powodu choćby tymczasowej niesprawności samochodów.

 

Artykuł powstał przy współpracy z Auto Plaza.

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: