Jak uterenowić SUV-a, czyli Skoda Kodiaq Scout

W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia i informacje na temat Skody Kodiaq Scout.

 

Jak dla nas ten nowy model jest tylko potwierdzeniem w jak dziwnym kierunku podąża świat motoryzacji. Otóż Skoda zaprezentowała Kodiaq, czyli SUV-a z napędem na przód lub 4×4, po czym teraz pokazuje wersję Scout. Jest to nic innego jak Kodiaq bardziej przystosowany do tego, co powinien robić już w standardzie, czyli do przemieszczania się poza asfaltowymi szlakami. Czy to nie dziwne? Więcej SUV-a w SUV-ie?

 

2017 skoda kodiaq scout Jak uterenowić SUV a, czyli Skoda Kodiaq Scout

 

Dodajmy, że jest to jedyna wersja, która będzie wyposażona w napęd na wszystkie koła niezależnie jaki silnik wybierze klient. A jest ich cztery: 1.4 TSI 150 KM, 2.0 TSI 180 KM, 2.0 TDI 150 KM i 2.0 TDI 190 KM. Podobnie jak inne Scouty w ofercie Skody, Kodiaq z tym pakietem będzie występował tylko w bogatszych odmianach. W standardzie znajdą się między innymi systemy asystujące kierowcę podczas jazdy po wybojach oraz czujniki parkowania z każdej strony.

Z zewnątrz zmieniły się zderzaki nieco skracające zwisy oraz ozdobione osłonami w metalicznym kolorze. Kodiaq Scout otrzymał  unikalny wzór 19-calowych alufelg oraz kilka detali z logo Scout. Pierwszy pokaz odbędzie się prawdopodobnie w Genewie.

 

Bartłomiej Puchała

Fot. Skoda

Dyskusja

komentarzy

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.