Jak tanio ubezpieczyć samochód?

Cały rok ciężko pracujecie i z upragnieniem czekacie na 2 tygodnie urlopu. Wszystko już przygotowane, rodzina czeka, samochód przed trasą sprawdzony, a w papierach problem. Ubezpieczenie kończy się za parę dni…

 

Spokojnie, nie ma co panikować i rozwodzić się od razu z małżonką oraz szukać swoich kart kredytowych, żeby kupować bilety last minute. Wystarczy wejść na kalkulator OC AC – Ubezpieczamy Auto i w ciągu 15 minut nasz problem zostanie rozwiązany, a do tego jeszcze możemy oszczędzić nawet kilkadziesiąt procent jak deklaruje właściciel strony – sprawdzony na rynku Rankomat.pl.

Nie ma jednak co owijać w bawełnę i czas sprawdzić to na żywym organizmie, ponieważ na szczęście powyższa historia jest jedynie teoretyczna i nigdy się nie powtórzy w rzeczywistości. Na wszelki wypadek sprawdzę jednak za chwilę daty w swoim dowodzie rejestracyjnym.

Tak naprawdę strona Ubezpieczamy Auto to porównywarka ubezpieczycieli działających na polskim rynku z prostym i przejrzystym interfejsem oraz łatwymi rubrykami do wypełnienia, dzięki którym ominiemy długą i mozolną rozmowę z agentem. Poza tym niektóre pytania mogą być przecież krępujące więc warto odpowiedzieć na nie w samotności.

 

2

 

Jako, że niedawno testowaliśmy Volvo V90 Cross Country z silnikiem o pojemności 2 litrów i 190 KM z 2017 roku to ten samochód trafił jako przykład wyliczenia AC, OC, NNW i Assistance. Zgodnie z prawdą podałem jego wartość (330 tysięcy złotych) oraz swoje dane (młody kierowca i ten nowy samochód jako pierwszy). Oczywiście kwoty ubezpieczeń będą spore, ale w końcu i takie auta ludzie ubezpieczają.

 

3

 

Po wypełnieniu paru stron formularzy, dotyczących zarówno samego auta, jego użytkowania, ale również właściciela i ewentualnych kierowców w ciągu kilkudziesięciu sekund strona wykazała kilkanaście ofert od różnych firm.

 

4

 

Trzeba zwrócić na nie dokładniejszą uwagę, ponieważ niektóre były uboższe niż wskazane przeze mnie na początku. I tak o to najtańsze OC, NNW z pomocą Assistance otrzymałbym za około 1800 zł, co uważam za naprawdę niezłą kwotę.

 

5

 

Gorzej jeśli uparłbym się na AC. Trudno jednak mieć nowe auto o takiej wartości niezabezpieczone na wypadek ewentualnej zazdrości lub losowych przypadków. Wówczas cena wzrasta do 6,5 tysiąca złotych. Brzmi sporo? Prawda, ale wyliczając procenty jest to około 2% wartości auta. Patrząc na to z tej strony to naprawdę niewiele.

Poza tym należy pamiętać, że jako młody kierowca bez zniżek jestem w gronie ryzykownych klientów dla ubezpieczycieli więc takie kwoty na pewno są dużo bardziej atrakcyjne niż te u wieloletniego agenta.

 

6

 

No dobrze, a jak zawrzeć taką umowę? Warunki się nam spodobały, ale przecież to tylko internetowe kliki. Otóż sposobów jest parę. Korespondencyjnie przez Internet lub telefon, a w razie nieufności można również poprosić o spotkanie z agentem. Tak więc opcji jest sporo i każdy wybierze coś dla siebie.

We współczesnym świecie dzięki takim porównywarkom, szybko i w łatwy sposób można poznać ofertę wielu firm zaoszczędzając czas i co ważniejsze pieniądze!

 

Konrad Stopa
Artykuł przygotowany we współpracy z właścicielem porównywarki OC ubezpieczamy-auto.pl

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: