Jak przejechać się bolidem?

Świetnym prezentem dla miłośników Formuły 1 jest przejazd bolidem KTM X-BOW na torze wyścigowym. Całość odbywa się pod czujnym okiem instruktora. Można również skorzystać z torów w Szwecji, gdzie wsiądzie się za kierownicę prawdziwego bolidu Formuły 1, ale taka atrakcja kosztuje około 8 tysięcy.

 

Jazda bolidem to niezwykłe doświadczenie dla każdego miłośnika motoryzacji. Jest to wspaniała okazja, aby poczuć się jak Robert Kubica, Fernando Alonso czy Felipe Massa.

 

Jazda bolidem na torze wyścigowym

Wszyscy miłośnicy Formuły 1 mają możliwość spróbowania swoich sił za kierownicą bolidu KTM X-BOW. Aby to zrobić, należy wejść na stronę Go-Racing.pl w celu otrzymania vouchera upoważniającego dostanie się na tor wyścigowy. Jest to ogromna szansa na spełnienie swoich marzeń i udanie się na przejażdżkę pełną niezwykłych emocji. Bolid KTM X-BOW jest ultralekkim samochodem z nadwoziem typu roadster. Dzięki małym rozmiarom, potrafi on przyspieszyć do 100 km/h w ciągu 3.9 sekund! Pojazd też ma maksymalnie ograniczoną liczbę zabezpieczeń, przez co uczestnik doświadcza ogromnych pokładów adrenaliny we krwi. Nad bezpieczeństwem przejazdu będzie panował doświadczony instruktor, który pokonał już tysiące okrążeń tym autem. W zależności od miasta można sobie też wybrać nawierzchnię. W Poznaniu, Warszawie, Białymstoku, Radomiu, Krakowie i Koszalinie jest to asfalt, a w Toruniu i Kielcach porusza się po betonie.

 

Przejazd bolidem na torze w Szwecji

Polskie biura pośredniczące umożliwiają przejazd prawdziwym bolidem Formuły 1 na torze w Szwecji. Za niecałe 8 tys złotych uczestnik zostaje wysłany do Smaland, gdzie na jeden dzień może poczuć się jak prawdziwy kierowca Formuły 1. W tych pojazdach wyposażonych w silnik o mocy 550 KM przyspiesza się do 100 km/h w czasie poniżej 3 s. Natomiast od 100 km/h do 200 km/h bolid ten przyspiesza jeszcze szybciej, z racji na większą przyczepność. W tej atrakcji do wyboru jest Opel Lotus o maksymalnej prędkości 260 km/h oraz Arrows 2003, który potrafi osiągnąć 330 km/h. Uczestnik otrzyma profesjonalny kombinezon, rękawiczki, kask oraz praktyczną instrukcję doboru toru, skrzyni biegów i hamowania do typu jazdy. Jest to niezwykle przydatna i ciekawa umiejętność, która przyda się również w codziennej jeździe. Dodatkowo przed jazdą uczestnik pozna teorię dot. ruszania, zmieniania biegów oraz dopasowania prędkości do warunków na drodze. Jest to niezwykły prezent np. na 50. urodziny dla męża, który pasjonuje się Formułą 1.

 

Źródło: Go-racing.pl / art. sponsorowany

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: