Jak nie przepłacić za wynajem samochodu?

Wypożyczanie samochodu wciąż jeszcze postrzegane jest jako dość droga opcja. W rzeczywistości jednak jest to rozwiązanie dedykowane coraz większej rzeszy osób. Błędne postrzeganie wynajmu samochodu jako bardzo kosztownej inwestycji wynika z faktu, że kiedyś rzeczywiście była to bardzo selektywna oferta dla najzamożniejszych.

Dziś jednak opcja ta dostępna jest powszechnie, a jej koszt znacznie zmalał. Warto mieć jednak na uwadze, że oferty poszczególnych wypożyczalni samochodów mogą znacznie różnić się między sobą. Dlatego osoby, które zapoznają się z ofertą wyłącznie jednej, przypadkowo wybranej wypożyczalni aut mogą poczuć się niemile zaskoczeni cennikiem. Wystarczy jednak przestudiować uważnie opcje oferowane przez kilka wypożyczalni – a wówczas na pewno znajdziemy optymalną ofertę, dopasowaną do zasobności naszego portfela. Na co należy zwrócić szczególną uwagę, aby nie przepłacić?

Kluczowe znaczenie dla kosztów wynajmu auta jest wybór odpowiedniej wypożyczalni auta. Nie należy wybierać po prostu tej, która znajduje się najbliżej naszego miejsca zamieszkania. Należy natomiast prześledzić uważnie ofertę co najmniej kilku wypożyczalni. Na co zwrócić szczególną uwagę? Na pewno na ceny wynajmu – zarówno krótkoterminowego, jak i długoterminowego. Oczywiste jest, że ceny te uzależnione są od modelu samochodu – im większa flota samochodów pozostająca do dyspozycji klientów, tym większa szansa na znalezieniu takiego auta, które będzie odpowiadać pod kątem wizualnym, funkcjonalnym i ekonomicznym.

kluczytodauta

Należy zwrócić uwagę na to, co uwzględnione zostało w ramach opłaty za wynajem samochodu. Szczególną uwagę należy zwrócić na koszty dodatkowe, które mogą urosnąć do sporej sumy. Szczególną uwagę należy zwrócić na:

  • wysokość kaucji
  • opłatę za przygotowanie samochodu i potrzebnych dokumentów
  • opłatę za możliwość wyznaczenia drugiego kierowcy
  • kwestię ubezpieczenia
  • limit kilometrów (niekiedy po jego przekroczeniu wymagana jest spora dopłata)
  • wypożyczenie fotelika dziecięcego czy nawigacji
  • wyjazd za granicę
  • kwestię zwrotu samochodu w innej lokalizacji

Jeśli uda nam się wybrać taką wypożyczalnię samochodów, która nie zarzuci nas wieloma dodatkowymi kosztami i zaoferuje atrakcyjny koszt wyposażenia auta, wówczas takie rozwiązanie okaże się bardzo opłacalne. Wówczas w dowolnym momencie możemy zyskać dostęp do wymarzonego auta – zarówno w sytuacjach planowanych, jak i w razie nagłej potrzeby. Ważne jest ponadto, aby wypożyczalnia oferowała wynajem na zróżnicowany okres czasu – zarówno na jeden dzień, jak i na wiele miesięcy, a nawet lat. Zyskujemy wtedy pewność, że nie zaskoczy nas żadna sytuacja, a my zachowamy pełną mobilność w każdych okolicznościach. Niekiedy dostępna jest także opcja leasingu, gdy po okresie dzierżawy samochodu możliwy jest jego wykup na preferencyjnych warunkach. To ciekawa alternatywa dla wynajmu długoterminowego samochodu.

W Katowicach powstała właśnie taka wypożyczalnia długoterminowa Floteo. W swojej ofercie posiada szeroką gamę modeli samochodów wielu marek, jak np. Alfa Romeo, BMW, Audi, Fiat, Ford, Hyundai, Jaguar, Jeep i wiele innych. Co wyróżnia tę wypożyczalnię na tle innych? Przede wszystkim konkurencyjne ceny i preferencyjne warunki wynajmu długoterminowego.

Źródło: floteocars.pl / art. sponsorowany

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: