Jak kupować używane opony w oparciu o opinie e-sklepu?

Wysokiej jakości opony podwyższają bezpieczeństwo podróży samochodem. Szukając oszczędności, wielu kierowców wybiera opony używane, często kupując w ten sposób markowe ogumienie za niewielką cenę. Jak znaleźć warte zakupu używane opony, kierując się przy tym opiniami pozostawianymi przez klientów w internecie?

Czy używane opony samochodowe to dobry wybór?

Wybór używanych opon do samochodu daje możliwość znalezienia markowego ogumienia w dobrym stanie za niewielkie pieniądze, w zamian za które nie sposób kupić nowego zestawu, a już tym bardziej pochodzącego od znanych i cenionych marek. Należy jednak uważać na opony pochodzące od nikomu nieznanych firm. Opony tanie szybko się zużywają, dlatego zakup tego rodzaju używanego ogumienia może nie być dobrym wyborem. Poleca się wybierać opony firm takich jak Bridgestone, Goodyear, Michelin, albo Continental.

Na co zwracać uwagę, szukając używanych opon? Poza ich marką bardzo ważna jest wysokość bieżnika. W przypadku ogumienia zimowego powinien on mieć przynajmniej 7 mm, natomiast w przypadku opon letnich – co najmniej 6 mm. Bieżnik powinien być równomiernie zużyty, ponieważ mocniejsze przetarcia jedynie na kawałku powierzchni opony może świadczyć o ich niepoprawnym założeniu, a tym samym i szybszym zużywaniu się i mniejszej przyczepności. Opony nie mogą być uszkodzone nie tylko w obrębie bieżnika, ale także na przestrzeni boków, stopek i barków.

Co o używanych oponach mogą powiedzieć opinie klientów?

Opinie pozostawiane przez klientów, którzy już wcześniej zdecydowali się na zakup używanych opon od danego sprzedawcy, pozwalają ustalić, czy w ich opisie nie zabrakło żadnych istotnych dla kupującego informacji. Żadne wady ani uszkodzenia opon nie mogą zostać ukryte, a stan ogumienia powinien zostać bardzo dokładnie opisany w wystawianej przez internet ofercie. Jeśli wszystkie podane w nim informacje pokrywają się z rzeczywistym stanem zakupionych opon, wśród opinii o sklepie z pewnością znajdzie się potwierdzenie bezpiecznych zakupów.

W przypadku używanych opon, za najbardziej wartościowe opinie uważa się te, które pisane były już po ich przetestowaniu. Doświadczeni kierowcy są w stanie wyczuć ich ewentualne wady czasem nawet po dźwięku, jaki wydają podczas jazdy. Czy używane opony od danego sprzedawcy rzeczywiście sprawdzają się na drogach? Odpowiedzi na to pytanie warto poszukać w komentarzach pozostawianych przez osoby, które już zdecydowały się na ich zakup.

Ty również pozostaw swoją opinię po zakupie!

Niezależnie od tego, na jaki model opon się zdecydujesz, czy od którego sprzedawcy internetowego je zamówisz, i Ty zostaw swoją opinię na stronie takiej jak https://www.gowork.pl. W ten sposób dołożysz własną cegiełkę do budowania świadomego społeczeństwa klientów, którzy chcą wiedzieć, czego mogą się spodziewać po złożeniu zamówienia internetowego. Pozostawiając swój komentarz, pomagasz także sprzedawcy, który w ten sposób buduje własną wiarygodność w oczach przyszłych klientów.

Wiele osób chętnie pozostawia negatywne komentarze, ostrzegając innych przed nieuczciwym sprzedawcą, jednocześnie wcale nie wystawiając opinii, jeżeli transakcja przebiegła pomyślnie. Warto pozostawiać także pozytywne opinie w internecie, odwdzięczając się w ten sposób sprzedawcy za zadowalającej jakości produkty.

Źródło: gowork.pl / art. sponsorowany

Dyskusja

komentarzy