Jak jeździ policja i SOP?

O wypadkach BORu, a teraz SOPu czytamy prawie codziennie. W sieci pojawiają się też filmy z jazdą takich pojazdów. Uprzywilejowanych – dodajmy. Szkoda tylko, że jest ona w kanonie jazdy “szybko i bezpiecznie”.

A jak powszechnie wiadomo nie da się jeździć i szybko, i bezpiecznie. Nawet na torze nie jest to do końca poprawne, a co dopiero na drodze publicznej.

Oczywiście istnieją przesłanki, że pojazdy uprzywilejowane muszą się tak poruszać, by ratować zdrowie i życie innych. Zazwyczaj robią to jednak nie narażając kolejnych osób trzecich.

Jak więc nazwać poniższą jazdę wymuszającą miejsce i spychającą innych użytkowników drogi?

Oczywiście rozumiem i szanuję pracę polityków, a także ich cenny czas, ale chyba nie będę zbytnio egoistyczny mówiąc, że nie chciałbym by robili to moim kosztem jako kierowcy na ich drodze.

Konrad Stopa
Źródło: Youtube

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: