Jaguar XE SV Project 8 Touring – lepszy niż RS, M, AMG?

Brytyjczycy mają specyficzne poczucie humoru. Dzisiaj objawiło się ono w postaci supermocnego Jaguara XE z silnikiem V8.

Pamiętacie Jaguara XE Project 8? Ten supersamochód w nadwoziu sedana z wielkim skrzydłem i naklejkami na bokach i bez tylnej kanapy robił spory szum w mediach. Powstało tylko 300 ręcznie zbudowanych egzemplarzy.

Teraz pomysł powraca, ale w trochę ugrzecznionej formie. Ten Jaguar XE SV Touring na szczęście zachował temperament Project 8. Nadal ma 600 KM z doładowanego V8, ale prędkość maksymalną ograniczono do 300 km/h, a z klapy zniknął wielki spoiler. Tylko naklejki można sobie zamówić do jednego z 4 wariantów kolorystycznych.

jaguar xe sv project 8 touring 1 1024x576

Niestety Jaguar nie planuje długofalowej sprzedaży tego auta jako konkurencji dla C63 AMG lub BMW M3 CS. Powstanie tylko 15 egzemplarzy wersji Touring dla fanów osiągów Project 8 w nieco bardziej dyskretnym nadwoziu. Trochę szkoda…

Bartłomiej Puchała
fot. Jaguar

Dyskusja

komentarzy

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.