Iveco wspiera walkę z Covid-19

Pandemia Covid-19 to najgorsze co spotkało świat w ostatnim czasie. Liczne firmy i instytucje wspierają społeczeństwo w nierównej walce z tą chorobą. Do grona firm wspierających dołączyła ostatnio włoska marka – Iveco.

W ramach podpisanego kontraktu firma IVECO Poland przekazało spółce ARRA Group 20 najnowszych pojazdów IVECO Daily. Firma ARRA Group specjalizuje się w transporcie farmaceutycznym w warunkach temperatury kontrolowanej w zakresie od -25° C do +25°C dla wszystkich grup leków. Dlatego wspomniane wyżej Iveco Daily to pojazdy typu chłodnia, które spełniają rygorystyczne normy potrzebne do transportu szczepionek przeciwko Covid-19.

Dostarczona flota IVECO Daily to 20 pojazdów wyposażonych w automatyczne skrzynie biegów. Pod maska znajdziemy zaś 3.0-litrowe silniki o mocy 180 KM. Samochody te mogą się pochwalić także bardzo bogatym wyposażeniem w skład którego wchodzą m.in. aktywny tempomat, asystent jazdy w korku, hamulec miejski, system automatycznego przełączania świateł drogowych, a także automatyczne włączanie świateł i wycieraczek.

Za zabudowę części pojazdów odpowiadała firma ROMCAR. Zabudowa wykonana e z pianki poliuretanowej wtłoczonej metodą wtryskową, co zapewnia doskonałą izolację termiczną i dużą sztywność konstrukcji pojazdów. W tym przypadku samochody wyposażone zostały w agregaty typu Carrier. Kolejne 10 sztuk przygotowała firma Plandex. Tutaj z kolei mamy do czynienia z agregatami typu Thermo King.

Tekst: Paweł Oblizajek
Zdjęcia: Iveco

Dyskusja

komentarzy

Paweł Oblizajek

Uwielbia podróże, szczególnie te samochodem. Chciałby na stałe zamieszczać w słonecznej Toskanii i lepiej poznać kulturę życia we Włoszech. Motoryzacją pasjonuje się od najmłodszych lat. Szczególnym zamiłowaniem darzy motoryzacje włoską. Wolne chwile spędza na spacerach z rodziną a w sobotnie wieczory śledzi zmagania angielskiej piłki nożnej. Potrafi też zarwać noc by zobaczyć walki bokserskie na światowym poziomie.