Internetowe aukcje i licytacje a sprowadzanie aut z USA – co musisz wiedzieć?

Pomimo dużej odległości dzielącej Polskę od Stanów Zjednoczonych, zakup używanego pojazdu z tego kraju jest dziś wyjątkowo prosty. Z pomocą przychodzi Internet, dzięki któremu transakcję da się zawrzeć bez wychodzenia z domu. Internetowe licytacje samochodów w USA odbywają się codziennie, a giełdy pękają od ciekawych ofert. Jednak kupione auto trzeba jeszcze przywieść z Ameryki. To duże wyzwanie logistyczne, które wiąże się z licznymi formalnościami i opłatami. Chcesz sprowadzić do Polski amerykański pojazd? Sprawdź już teraz, o czym powinieneś wiedzieć, zanim weźmiesz udział w aukcji!

Licytacje i aukcje samochodowe – upoluj wymarzone auto!

W naszym kraju każdego roku rejestrowanych jest wiele samochodów sprowadzonych z USA. Do ich zakupu zachęcają niższe niż w Polsce ceny wielu modeli. Jeśli Tobie także marzy się zakup auta z Ameryki, dobrym wyborem może być skorzystanie z ofert giełd samochodowych. Prowadzone tam aukcje i licytacje nierzadko mają charakter bardzo okazyjny.

Dlaczego warto kupować na aukcjach?

Musisz mieć świadomość tego, że zazwyczaj tylko droższe samochody sprowadzane z Ameryki są dla Polaków opłacalne. Pojazd kupiony np. za 30–40 tysięcy złotych, po doliczeniu podatków, opłat dodatkowych i kosztów transportu, okaże się droższy, niż w Polsce. Najwięcej zyskasz na modelach bogato wyposażonych lub niedostępnych na rynku europejskim.

Dlaczego warto śledzić giełdy samochodowe w USA i kupować auta poprzez licytacje? Przede wszystkim z racji mocnego nasycenia rynku motoryzacyjnego za oceanem. W Stanach Zjednoczonych jest duży popyt na pojazdy – zamożność tamtejszego społeczeństwa sprawia, że ludzie częściej je zmieniają. W efekcie każdego dnia pojawia się wiele ofert sprzedaży, z których duża część dotyczy aut stosunkowo nowych.

Do tego licytacja samochodów z USA daje Ci większe bezpieczeństwo. Możesz na nie liczyć pod warunkiem, że korzystasz ze stron sprawdzonych domów handlowych.

sprowadzane samochody z usa1a 1024x683

W jaki sposób przebiega proces licytacji?

Choć na rynku działa wiele firm prowadzących samochodowe aukcje internetowe w USA, sam proces licytowania zwykle jest podobny. Składa się na niego:

  • -licytacja wstępna – zależnie od oferty trwa od 7 do 30 dni,
  • -składanie ofert „na żywo” – na kilkadziesiąt sekund przed zakończeniem sprzedaży, pojawia się aukcjoner, który w czasie rzeczywistym przyjmuje propozycje od oferentów. Cena wywoławcza jest równa najwyższej kwocie ze wstępnego procesu licytowania,
  • -przekazanie rachunku bankowego – osoba wygrywająca aukcję, otrzymuje potwierdzenie od domu handlowego oraz numer konta do wpłaty wylicytowanej kwoty.

Pamiętaj, że każda dobra internetowa giełda samochodowa w USA dopuszcza do ofert tylko zarejestrowanych użytkowników. Wiąże się to z opłatami, dlatego warto zlecić zakup auta pośrednikowi!

Czy kupno samochodu na aukcji jest w pełni bezpieczne?

Jeśli chciałbyś na własną rękę kupować samochody poprzez aukcje w USA, powinieneś dokładnie prześwietlić każdą ofertę. Oprócz dokładnego obejrzenia zdjęć wnikliwie sprawdź historię pojazdu. Zdecydowanie najbezpieczniej jest kupować bezpośrednio od ubezpieczycieli lub firm leasingowych. Staraj się unikać zakupu od osób prywatnych oraz komisów samochodowych.

gieldy samochodowe ameryka1b 1024x583

Przed wzięciem udziału w licytacji auta z Ameryki, koniecznie zwróć uwagę na oznaczenia przy ofercie. Często znajdziesz tam następujące dopiski:

  • -FLOOD, WEATHER – pojazd był zalany, zazwyczaj popowodziowy, duże ryzyko zakupu,
  • -FIRE – samochód został uszkodzony w wyniku pożaru,
  • -PARTIAL/INCOMPLETE REPAIR – auto przeszło już jakieś poważniejsze naprawy i do tego jest niekompletne,
  • -COLLISION – zwykle najbardziej opłacalne oferty, pojazdy po kolizjach, zwykle drobnych, wymagające niewielkich napraw blacharskich. Najbezpieczniej kupować je od ubezpieczycieli.

Więcej informacji związanych z aukcjami samochodów z Ameryki znajdziesz w działach pomocy pośredników oferujących pomoc w transakcji.

Nie wahaj się i weź udział w aukcji!

Jak widzisz, nie musisz obawiać się brania udziału w aukcji samochodu z USA. Jednak znalezienie dobrej oferty na internetowej giełdzie samochodowej wymaga sporego doświadczenia. Z tego powodu, jeśli liczysz na to, że zakup będzie bezpieczny, skorzystaj z usług dobrego pośrednika. Zajmuje się tym wiele firm, w tym BidCars, które dbają o to, aby samochody sprowadzane z Ameryki były pewne i tanie! Licytację i transport auta najlepiej zostaw w rękach takich specjalistów.

Źródło: bid.cars / art. sponsorowany

Dyskusja

komentarzy