Infiniti startuje z kompaktem Premium – Q30

Na razie to jedynie koncept, aczkolwiek jego namacalna odmiana pojawi się już za kilka dni we Frankfurcie. Prezentowany model ma być kolejnym krokiem do podbicia trudnego, europejskiego rynku.

Auto na drogach ma zadebiutować już w 2015. Produkcja rozpocznie się jeszcze wcześniej w fabryce Nissana w Wielkiej Brytanii. Przez te kilkanaście miesięcy Infiniti musi zrobić wszystko, by stawić czoła tak znanym i lubianym konkurentom z Niemiec. Nie będzie to proste zadanie, aczkolwiek my uwielbiamy nowe modele i trzymamy kciuki.

Infiniti Q30 będzie korzystać z platformy, która posłużyła m.in. do nowej klasy A. To w połączeniu z projektantami Infiniti stworzyło bardzo opływową i nowoczesną bryłę auta, która da się lubić. Trudno określić segment samochodu, ponieważ karoseria łączy typowego kompakta z crossoverem. Pewne jednak to, że jako samochód Premium, zapewne wnętrze i inne podzespoły będą wykonane z najlepszych materiałów.

Niestety mamy jedynie kilka wizualizacji samochodu, ale już niedługo powinny pojawić się dalsze szczegóły na temat projektu Infiniti Q30, więc pozostaje jedynie czekać!

Konrad Stopa

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: