Infiniti QX50 Concept: bliżej debiutu

To wciąż koncept, ale bardzo bliski produkcyjnej wersji nowego, globalnego modelu Infiniti.

 

Zbliżają się styczniowe targi w Detroit. Dokładnie 9 stycznia Infiniti pokaże QX50 Concept, które jest znacznie bardziej podobne do produkcyjnej wersji samochodu niż prezentowany w zeszłym roku QX Inspiration Concept. Język stylistyczny nie zmieni się znacząco w porównaniu do obecnych modeli, które wyglądają i tak bardzo nowocześnie. W prezentowanym koncepcie w oczy rzuca się tradycyjny dla marki duży grill, mocno opadająca linia dachu i panele nadwozia naszpikowane zagięciami i przetłoczeniami. Dzięki temu uzyskano sportową i opływową sylwetkę.

Nadchodzące QX50 prawdopodobnie otrzyma silnik 2.0 VC-T, o którym pisaliśmy jakiś czas temu. Ma to być pierwszy wielkoseryjny silnik o zmiennym stopniu sprężania. Dysponując mocą 270 KM i 390 Nm maksymalnego momentu obrotowego zastąpi w gamie Infiniti jednostki V6.

 

infiniti qx50 concept 2

 

Nowością w Infiniti będzie także system ProPilot. Nie jest to tak rozwinięty program jak Autopilot w Tesli, bo kierowca wciąż będzie zaangażowany w jazdę, ale Nissan zapewnia, że w kolejnych modelach będzie udoskonalał ProPilota.

 

Bartłomiej Puchała

Fot. Infiniti

Dyskusja

komentarzy

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.