Infiniti Q80 wyznacza przyszłość?

Infiniti Q80 to chyba najładniejszy koncept 2014 roku, według mojej skromnej opinii. Poznaliśmy go już jakiś czas temu, ale cały czas zadziwia odważnym i eleganckim designem.

Infiniti Q80 Inspiration pojawił się dwukrotnie na salonach samochodowych w tym roku. Mianowicie miało to miejsce w Paryżu oraz Los Angeles. Trudno określić główny cel tego modelu, ale wiele osób liczy, że tak będzie wyglądał kolejny model Infiniti.

Czy jest to w ogóle możliwe? Zapewne tak, bo ta piękna limuzyna z linią auta coupe zaskakuje wielkim przeszklonym dachem, niecodziennymi załamaniami karoserii oraz drzwiami otwieranymi pod wiatr niczym w Rolls-Roycie lub… Oplu Meriva.

Jeśli chodzi o wymiary tego samochodu to mierzy on 5052 mm długości, 2027 mm szerokości, 1350 mm wysokości, zaś rozstaw osi to 3103 mm.

 

845995344 3 L

 

We wnętrzu jak to w modelach koncepcyjnych bywa – pełen kosmos. Nowoczesność widać już jednak w obecnych samochodach japońskiej marki, ponieważ system Infiniti Infotainment jest nad wyraz nowoczesny nawet teraz, w 2014 roku.

Pod maską natomiast znajdziemy podwójnie doładowany silnik 3.0 V6 współpracujący z jednostką elektryczną – cały system generuje 550 KM mocy kierowanych na wszystkie koła. Producent deklaruje średnie zużycie paliwa na poziomie 5,5 l/100km.

Tyle w teorii – zobaczymy jak to będzie w praktyce.  Życzę mu jak najlepiej.

Konrad Stopa

Fot: Infiniti

 

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: