Ile kosztują wycieraczki samochodowe?

Jeśli myślimy o bezpiecznej eksploatacji samochodów, to najczęściej dbamy o prawidłowy poziom oleju, płynu chłodniczego czy stan hamulców. Często jednak zapominamy o wycieraczkach samochodowych, które przecież stanowią niezwykle istotny element naszego auta. Eliminują problemy z widocznością podczas złych warunków atmosferycznych, poprawiają komfort jazdy i dzięki nim możemy bezpiecznie dotrzeć do celu. Dlatego warto pamiętać o ich okresowym sprawdzaniu, a jeśli trzeba – ich wymianie. Ceny wycieraczek samochodowych mogą się jednak między sobą znacząco różnić, więc tutaj warto sobie odpowiedzieć na pytanie: ile to kosztuje?

Cena zamienników wprost z hipermarketów

Najtańszą formą wycieraczek samochodowych są zamienniki z różnych sklepów niezwiązanych z motoryzacją – hipermarketów, dyskontów przemysłowych czy pawilonów wielobranżowych. Ich cena waha się zazwyczaj od kilku do kilkunastu złotych, a wybór zazwyczaj nie jest szeroki i dotyczy najpopularniejszych marek samochodów. Ich trwałość najczęściej również jest niezbyt zadowalająca. Są to wycieraczki nieraz wykonane w całości z kiepskiej jakości plastiku, a sama konstrukcja pozostawia wiele do życzenia. Przekłada się to na szybkie zużycie takich produktów, a co za tym idzie – przymus zakupienia kolejnych wycieraczek. Inne cechy, takie jak elastyczność czy zdolność do zbierania dużej ilości wody z szyby, też są gorsze od lepiej wykonanych modeli. Taki wybór jest dobry tylko w przypadku, kiedy musimy dokonać ekspresowej wymiany i aktualnie nie mamy możliwości, aby wybrać coś lepszego. W tej cenie dostaniemy zazwyczaj tylko wycieraczki szkieletowe.

Cena wycieraczek ze średniej półki

W cenie kilkudziesięciu złotych możemy sobie już pozwolić na wycieraczki samochodowe o nieporównywalnie lepszej jakości oraz wytrzymałości. Tutaj pojawia się przed nami dużo szerszy wybór modeli, a także typów wycieraczek – bezszkieletowe czy płaskie. Ten pułap cenowy jest często wybierany przez klientów, głównie ze względu na przyzwoity stosunek jakości do ceny.

ilekosztujawycieraczkisamochodowe2 1024x576

Cena dobrych jakościowo wycieraczek samochodowych

W przedziale cenowym od kilkudziesięciu do kilkuset złotych znajdziemy wycieraczki samochodowe dla bardziej wymagających kierowców. Jeszcze szersza oferta, lepsza wytrzymałość oraz efektywniejsze zbieranie wody z szyby. W tym segmencie znajdziemy modele hybrydowe – czyli połączenie zalet wycieraczki stelażowej z piórami wycieraczek płaskich (tzw. bananów). Takie innowacyjne połączenie obu modeli wycieraczek zaowocowało wyeksponowaniem ich zalet, z których najważniejsze to: skuteczność oczyszczania szyby, cicha praca oraz oryginalny i nowoczesny design. Pióra hybrydowe należą do najnowszych konstrukcji na rynku wycieraczek samochodowych i zdobywają coraz szersze grono zwolenników.

Cena to nie zawsze wyznacznik

Należy pamiętać, że to nie zawsze cena wyznacza jakiej jakości wycieraczki otrzymamy. Na rynku można znaleźć marki, które nie drenują portfeli, a mimo to oferują produkt wysokiej klasy. Oczywiście, jeżeli wybierzemy najtańsze wycieraczki to nie możemy liczyć, że będą konkurować z drogimi modelami z wyższej półki. Przed zakupem warto więc zrobić rozeznanie i wybrać firmę, która może zaproponować najlepszy stosunek jakości do ceny. Przykładem polskiej firmy oferującej wycieraczki tego rodzaju jest Oximo, która w ciągu 12 lat obecności na rynku udowodniła, że nie zawsze trzeba być najdroższym, żeby zaproponować świetny produkt.

Jakie wycieraczki samochodowe się najbardziej opłacają?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Przede wszystkim różna jest cena wycieraczek szkieletowych, a inna wycieraczek hybrydowych, które są najdroższą propozycją w gamie każdego producenta. Nie każdy kierowca ma jednak takie wymagania, aby korzystać z tych ostatnich, więc może zdecydować się na prostszą konstrukcję i tym samym wydać mniej pieniędzy ciągle będąc zadowolonym.

Ogólnie mówiąc, najlepiej kierować się najlepszym stosunkiem jakości do ceny, czyli stawiając na marki, które oferują dobre jakościowe wycieraczki, które nie będą kosztować zbyt wiele. Muszą być one odporne na warunki atmosferyczne obecne w naszej szerokości geograficznej oraz doskonale radzić sobie ze zbieraniem wody z szyby.

Źródło: Oximo.pl / art. sponsorowany

Dyskusja

komentarzy