Idealne auto dla czworonoga? Nissan ma odpowiedź

Nissan X-Trail 4dogs powstał z myślą o wygodnym przewożeniu całej rodziny, łącznie z psami.

Jak deklaruje Nissan, 99% właścicieli psów traktuje swoich ulubieńców jak członków rodziny. Duża większość z nich także podróżuje samochodem z psami i byliby skłonni zainteresować się samochodem stworzonym z myślą o wygodnym transporcie psów. Japończycy nie pozostali obojętni i pokazali koncept Nissan X-Trail 4dogs, który łączy modne nadwozie SUV z nietypowym wyposażeniem tylnej części kabiny.

Pomysły Nissana są imponujące – cały bagażnik wyłożono pikowaną skórą. Łatwo ją wyczyścić, jednocześnie takie wykończenie przywodzi na myśl superluksusowe wnętrza samochodów premium. Czworonogi mają w środku specjalne miski zapobiegające rozchlapywaniu zawartości na nierównościach oraz garść przydatnych gadżetów.

Pieskom zainstalowano dwa nawiewy osuszające ich sierść w czasie jazdy oraz legowisko. Do auta dołączona jest uprząż zabezpieczająca psa, rampa do wchodzenia oraz prysznic i suszarka zewnętrzna. Dzięki temu psy mogą podróżować nawet po zabawie w wodzie i błocie. Zainstalowana z tyłu kamera i monitor zapewnia możliwość obserwacji psów w trakcie jazdy. Psy także mogą na ekranie widzieć właściciela, choć nie do końca wiadomo po co.

Trzeba przyznać, że całość robi wrażenie i daleko wykracza poza standardowe akcesoria do przewozu psów. Czy takie elementy trafią na listę dodatków do Nissana? Przedstawiciele marki zapewniają, że tak, choć trochę to jeszcze potrwa.

Bartłomiej Puchała
fot. Nissan

Dyskusja

komentarzy

Bartłomiej Puchała

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.