Hyundai rezygnuje z silników spalinowych

To nie jest żart ani też odległa przyszłość. Koreańska marka już teraz udowadnia, że przyszłością są samochody elektryczne i właśnie w tym kierunku zamierza podążać. Potwierdzeniem tych słów jest zamknięcie centrum rozwoju silników spalinowych.

Hyundai jak wiele marek mocno zmienia swoją politykę. W Instytucie badawczym Namyang, który zatrudniający 12 000 pracowników zachodzą właśnie poważne zmiany. W związku z decyzją o pełnej elektryfikacji oferowanych produktów, jedna z kluczowych komórek została zamknięta. Chodzi o dział rozwoju silników spalinowych.

Wspomnianą komórkę przekształcono w zespół rozwoju elektryfikacji. Na tym jednak nie koniec. Wszystkie centra związane z układem napędowym zostały przeorganizowane w jednostki związane z elektromobilnością. Producent duży nacisk kładzie również na pracę nad akumulatorami. W związku z powyższym powstało również centrum rozwoju baterii.

Hyundai Ioniq Brand 3 1024x576

Wprowadzone zmiany potwierdzają informację, że Hyundai bardzo poważnie myśli o samochodach elektrycznych. Jeżeli wszystko odbędzie się zgodnie z planem to od 2030 roku marka będzie oferowała wyłącznie samochody elektryczne.

Tekst: Paweł Oblizajek
Zdjęcia: Hyundai

Dyskusja

komentarzy

Paweł Oblizajek

Uwielbia podróże, szczególnie te samochodem. Chciałby na stałe zamieszczać w słonecznej Toskanii i lepiej poznać kulturę życia we Włoszech. Motoryzacją pasjonuje się od najmłodszych lat. Szczególnym zamiłowaniem darzy motoryzacje włoską. Wolne chwile spędza na spacerach z rodziną a w sobotnie wieczory śledzi zmagania angielskiej piłki nożnej. Potrafi też zarwać noc by zobaczyć walki bokserskie na światowym poziomie.