Hyundai Nexo na wodór ustanowił rekord

Samochody elektryczne to zdecydowanie przyszłość motoryzacji. W międzyczasie jednak pojawiają się też modele na wodór. Czy warto interesować się tym alternatywnym paliwem? W związku z faktem współpracy Lotosa i Toyoty w Polsce, myślę, że tak!

Ale to nie o tym. Głównym bohaterem dzisiejszego newsa jest Hyundai Nexo, który jest ciekawą propozycją koreańskiego producenta na ekologiczne auto w segmencie SUV.

Produkt wydaje się być bardzo nowoczesny, ale przy tym nie zbytnio futurystyczny. To zwykły samochód, który zmieści czwórkę pasażerów i trochę bagaży. Przy tym niestraszne mu wertepy oraz krawężniki, ze względu na wyższy prześwit.

hyundai nexo rekord swiata wodor 2019 zasieg Hyundai Nexo na wodór ustanowił rekord

Jaki rekord?

Otóż kierowca (psychiatra i podróżnik – Bertrand Piccard) Nexo przejechał na pełnym baku aż 778 kilometrów. Co ciekawe zasięg pokazywał jeszcze 49 kilometrów, więc to już spokojnie poziom aut z silnikami wysokoprężnymi.

Czemu o tym wspominam? Głównie dlatego, że jest to rekord zasięgu auta na wodór, a poza tym tankowaniem tego paliwa trwa tyle samo co zwykłego – kilka minut. Dla porównania ładowanie Hyundai’a Kona (z zasięgiem około 300-400 km) trwa kilka godzin. Jest różnica!

Niestety cena kilograma wodoru to około 40 złotych, a wystarcza on mniej więcej na przejechanie 100 kilometrów.

Konrad Stopa
fot.

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: