Hyundai i30 N po liftingu – jeszcze lepszy!

Czas mija, a ja dalej uważam, że najlepszym hothatchem na rynku jest Hyundai i30 N. Koreański producent postanowił jednak jeszcze go poprawić. Czy się udało?

Z wyglądu auto zyskało nowe zderzaki, odświeżone lampy, w których ledowe reflektory do jazdy dziennej wyglądają nowocześniej. Zmodyfikował się również grill oraz światła tylne. Na szczęście został błękitny lakier, ale dostępne jest też 7 innych kolorów do wyboru.

Hyundai i30 N facelift 00012 1024x683

Koreańczycy popracowali również nad samochodem mechanicznie. Auto w standardowej odmianie dalej generuje 250 KM (i 353 NM). Polepszyła się jednak wersja Performance – jej moc to teraz 280 KM, a maksymalny moment obrotowy równy jest 392 NM (o 40 więcej niż wcześniej).

Największą zmianą jest jednak możliwość zamówienia auta z automatem. Będzie to 8-biegowa przekładnia DCT.

Hyundai i30 N facelift 0010 1024x683

Jeśli chodzi o osiągi Hyundai i30 N Performance do setki rozpędza się teraz w 5,9 sekundy.

Konrad Stopa
fot. Hyundai

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: