Hybryda czy elektryk? Nowoczesna motoryzacja dla ekologicznych

Zastanawiając się nad kupnem nowego samochodu, wielu z nas martwi się wpływem, jaki może on wywrzeć na środowisko. Nie chcemy, by nasze auto je zanieczyszczało i pogarszało i tak nie najlepszą kondycję całej planety. Jeśli więc należymy do osób, które marzą o pojeździe nie tylko stylowym, ale również ekologicznym, postawmy na hybrydę lub elektryka. Czym się od siebie różnią? Jak najlepiej je sfinansować?

Samochód hybrydowy. Co to jest i jakie ma zalety?

Samochód hybrydowy, czyli HEV (Hybrid Electric Vehicle) to pojazd z napędem hybrydowym, w którym połączono silniki spalinowy i elektryczny. Jakie korzyści wynikają z zakupu tego rodzaju auta?

Po pierwsze, decydując się na silnik benzynowy, sporo oszczędzamy – posiadający go pojazd jest o wiele tańszy od pełnego elektryka.

Po drugie, napęd elektryczny sprawia, że stajemy się częścią zielonej rewolucji. Jak to możliwe? To proste! Hybrydy zużywają o wiele mniej paliwa od tradycyjnych samochodów benzynowych i emitują niewielką ilość substancji szkodliwych, przez co okazują się zdecydowanie bardziej przyjazne dla środowiska. Z tego powodu wiele państw Europy Zachodniej zdecydowało się na wprowadzenie specjalnych ulg dla właścicieli tego typu pojazdów.

Samochód elektryczny. Co to jest i jakie ma zalety?

Samochód elektryczny, czyli BEV (Battery Electric Vehicle) to pojazd, którego napęd opiera się na jednym lub kilku silnikach elektrycznych.

Jakie są zalety elektryków? Do ich mocnych stron należy przede wszystkim zerowa emisja spalin, przez co auta tego typu okazują się przyjazne dla środowiska. Korzystanie z nich nie przyczynia się do zanieczyszczenia powietrza oraz nie wpływa negatywnie na kondycję naszej planety. Dodatkowo właściciele elektryków mogą liczyć na wysokie ulgi podatkowe oraz dofinansowanie ze strony państw Unii Europejskiej.

Kolejnym powodem, dla którego warto rozważyć kupno samochodu elektrycznego, jest niska awaryjność, która przekłada się na niewielkie koszty eksploatacyjne. Decydując się na elektryka, możemy zapomnieć nie tylko o tankowaniu, ale również o wymianach filtrów i olejów, które również podwyższają wydatki związane z jego użytkowaniem.

Kupujemy samochód. Jak go sfinansować?

Choć najlepszym sposobem na sfinansowanie nowego samochodu są własne oszczędności, to niestety większość z nas nie może sobie pozwolić na tak duży jednorazowy wydatek. Zamiast jednak rezygnować z marzeń o wymianie auta, sprawdźmy, jak możemy zdobyć potrzebną nam gotówkę.

Kredyty samochodowe to niezawodna metoda na kupno tak hybrydy, jak i elektryka. Dlaczego? Decydując się na tę formę wsparcia finansowego, możemy liczyć na wiele udogodnień, do których należą akceptacja różnych źródeł dochodu, elastyczny wybór sposobu spłaty i wpłata własna wynosząca nawet 0% wartości auta. Pamiętajmy również, że kredyt samochodowymożemy zaciągnąć tak na samochód kupowany w salonie, jak i w komisie, czy na portalach ogłoszeniowych lub od znajomego

Któremu bankowi warto zaufać? Jedną z najczęściej wybieranych instytucji proponujących tego rodzaju dofinansowanie jest Santander Consumer Bank – bank od kredytów, w którym warunki okazują się naprawdę korzystne. Bank oferuje klientom atrakcyjne oprocentowanie, dogodny okres kredytowania oraz wybór między ratami równymi, malejącymi i balonowymi.

Źródło: Santander / art. sponsorowany

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: