Hummer powróci jako elektryczny pickup

Zgodnie z plotkami pochodzącymi z USA powróci marka Hummer. Po dziesięciu latach przerwy producent ma wrócić z jedynie elektrycznymi modelami.

Symbol statusu, ale też auta niezniszczalnego z nowoczesnym napędem, który trzeba będzie ładować jak swojego smartfona? Nie wiem czy to zachęci nowych nabywców, ale tak głosi General Motors, czyli właściciel marki.

Hummer i ekologia to do tej pory trochę paradoks, ale skoro zmienia się świat, zmienia się też motoryzacja. Hummer chce powrócić bardziej przyjazny i dostępny dla większej klienteli stąd pomysł o nowych modelach w formacie SUV i pickup. W końcu to USA, a dzięki niedawno poczynionym inwestycjom GM możliwe, że już do 2023 pojawią się aż cztery nowe modele.

Mówi się o tym, że pierwsze auto może pojawić się już w 2021 roku. Co ciekawe marka zmieni też nazwę – Hummer by GMC.

Liczę chociaż na to, że design pozostanie typowo męski…

Konrad Stopa
fot. cnet.com

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: