Honda Jazz Type-R kolejnym hot hatchem?

Honda chce, po Civicu i CRZ, usportowić kolejny model. Dowiedzieliśmy się, że trwają prace nad mocniejszą wersją Jazz’a, która – o ile informacje się sprawdzą – może mocno namieszać w segmencie małych hot hatchy.

Producent wcale nie traktuje takiego wariantu z przymrużeniem oka. Honda chce nadal kojarzyć się ze sportem, więc mały i szybki samochód potwierdzi taką tezę. Każda ceniąca się marka ma taki model w swojej gamie i z reguły nie narzeka na brak zainteresowania wsród klientów. Chętni na usportowioną Hondę na pewno też się znajdą!

Jazz Type-R miałby dostać hybrydowy silnik, którego sercem będzie 1,5-litrowy benzyniak. Łącznie jednostki wygenerują 190 KM, co we współpracy z dwusprzęgłowym automatem zapewni niezłe osiągi. Oczywiście nie będzie to windowało spalania, które średnio podobno ma wynosić jedynie 3,6 litra benzyny na 100 kilometrów.

Trudno przewidywać wielki sukces tego małego hot hatcha, ale jeśli informacje się potwierdzą, to Honda będzie się liczyć jeszcze mocniej na europejskim rynku.

Konrad Stopa

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: