Honda HR-V Sport z nowym sercem

W ramach liftingu japoński producent wprowadza do HR-V silnik o mocy 182 KM znany z Civica.

Do tej pory Honda HR-V była modelem popularnym, praktycznym i ładnym, ale trochę brakowało jaj. Teraz się to zmieni, bo w ramach faceliftingu ten crossover zostanie wyposażony także w silniki 1.5 turbo o mocy 182 KM. Do tego będzie można dobrać skrzynię manualną lub CVT.

Nie znamy specyfikacji wersji Sport tak samo jak osiągów tej odmiany. Na zdjęciach widać jednak pakiet stylistyczny złożony głównie z elementów lakierowanych na czarny połysk. Są też ładne końcówki wydechu i 18-calowe alufelgi. Co ważne, poprawiono także właściwości jezdne HR-V m.in. za sprawą systemu Agile Handling Assist służącemu wyostrzaniu reakcji auta na ruch kierownicy.

Na cenniki trzeba jeszcze poczekać, tak samo jak na pełną specyfikację. Samo auto pojawi się w Europie najwcześniej na wiosnę.

Bartłomiej Puchała
fot. Honda

Dyskusja

komentarzy

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.