Honda e – znamy ceny w Polsce

W ostatnim czasie Honda przestawiła elektryczny model e. To małe auto, które przyciąga wyglądem. Niestety i w tym przypadku japońska marka zaszalała z cenami. Podobnie jak w przypadku modelu Jazz, tutaj również tanio nie jest.

Honda e to mały samochód elektryczny, który oparty jest na zaprezentowany w 2017 roku w Genewie modelu Urban EV. Samochód został wyposażony w silnik elektryczny dostępny w dwóch wariantach mocy. Słabsza jednostka dysponuje mocą 136KM, mocniejsza zaś ma 154 KM. Moment obrotowy osiągnąć może natomiast wartość do 315 Nm. Akumulator o pojemności 35,5 kWh jest jednym z najmniejszych w swojej klasie, lecz po pełnym naładowaniu zapewnia zasięg do około 220 kilometrów.

305680 HONDA E AND FIREBLADE TAKE CENTRE STAGE AT PRESTIGIOUS RED DOT DESIGN 1024x683

Honda e to konkurent dla modeli Volkswagen e-up oraz Renault Zoe. Niestety japoński model jest od nich zdecydowanie droższy. Ceny Hondy e rozpoczynają się od 152 900 złotych. W standardzie otrzymujemy m.in. przednie reflektory LED, 16-calowe obręcze aluminiowe, szklany dach panoramiczny, klimatyzację automatyczną, a także system awaryjnego hamowania i tempomat adaptacyjny. Pomimo całkiem dobrego wyposażenia seryjnego Honda w dalszym ciągu wydaje się zbyt droga. Dla porównania Volkswagen wycenił e-up od 97 990 złotych. Renault Zoe kosztuje zaś 124 900 złotych.

305679 HONDA E AND FIREBLADE TAKE CENTRE STAGE AT PRESTIGIOUS RED DOT DESIGN 1024x683

Warto dodać, że cena wariantu z silnikiem o mocy 154 KM rozpoczynają się od 165 900 złotych.

Tekst: Paweł Oblizajek
Zdjęcia: Honda

Dyskusja

komentarzy

Paweł Oblizajek

Uwielbia podróże, szczególnie te samochodem. Chciałby na stałe zamieszczać w słonecznej Toskanii i lepiej poznać kulturę życia we Włoszech. Motoryzacją pasjonuje się od najmłodszych lat. Szczególnym zamiłowaniem darzy motoryzacje włoską. Wolne chwile spędza na spacerach z rodziną a w sobotnie wieczory śledzi zmagania angielskiej piłki nożnej. Potrafi też zarwać noc by zobaczyć walki bokserskie na światowym poziomie.