Honda Civic Type R przeznaczona na tor

Odświeżono jednego z najlepszych hothatchy na rynku. Honda Civic Type R dostała nowe odmiany – w tym jedną, limitowaną prosto na tor!

Drugą z nich jest wariant Sport Line, który jest trochę ugrzeczniony wizualnie (brak sporego spoilera z tyłu). Poprawiono go też technicznie. Aczkolwiek nie na tyle by był głównym bohaterem tego newsa.

Honda Civic Type R 3 1024x768

Lżejszy Type R

W Europie aż o 47 kilogramów, a w USA o 21. Wszystko dzięki innym felgom, braku pewnych elementów wygłuszenia oraz wyrzuceniu na przykład klimatyzacji. W sumie nieistotne elementy na torze!

Azjaci zmodyfikowali też zawieszenie, a Honda dostała nowe opony i mimo braku zmian w mocy silnika itp, to samochód jest bardziej dynamiczny i sportowy. Dla podkreślenia tej wersji dostanie też specjalny żółty lakier. Szczerze, nie przypominam sobie, żebym widział kiedyś Type R w takim kolorze.

Honda Civic Type R 1 1024x768

Do Europy trafi niestety tylko 100 egzemplarzy tej wersji Civica, więc mała szansa by się na nią załapać. Nie mamy przecieków ile aut trafi na drogi naszej ojczyzny, ale liczymy, że chociaż jeden egzemplarz się pojawi.

Konrad Stopa
fot. Honda

Honda Civic Type R 2 1024x768

Dyskusja

komentarzy

Konrad Stopa

Motopasjonat z krwi i kości, który pisze o samochodach z wielką przyjemnością czekając na komentarze, nawet te uszczypliwe. Od małego poznawał auta na ulicy po dźwięku silnika i już wtedy marzył, by zmieniać "cztery kółka" jak rękawiczki - dzięki Motopodprad.pl to się spełnia! Tego zapaleńca znajdziecie też na Instagramie - @stopao
Follow Me: