Honda Civic Type R otrzyma skrzynię CVT

Znamy więcej szczegółów na temat nadchodzącego, gorącego Type R 2018.

 

Mamy wrażenie, że dopiero co wchodziła na rynek obecna generacja Civica Type R, przechodząc małą rewolucję w stosunku do poprzedników, a już na horyzoncie jest nowy model na rok 2018. Za pośrednictwem sieci producent zdradził kilka nowych, interesujących szczegółów na temat szybkiego Civica.

Zgodnie z oczekiwaniami rewolucji nie będzie. Spekulowano o napędzie na obie osie, ale Honda ucina temat – Civic TR pozostanie z napędem wyłącznie na przód. Nie będzie też automatycznej skrzyni dwusprzęgłowej. Pojawi się za to skrzynia bezstopniowa. Tak, tak, podobna do tych, które znajdziemy w wielu nudnych hybrydach, ale spokojnie, to będzie opcja. Standardowo będzie montowany klasyczny sześciobiegowy manual. Pod maską bez zmian – ta sama jednostka dwulitrowa, jedynie jej moc powinna podskoczyć z 310 do 320-325 KM.

 

2017 honda civic type r 1 Honda Civic Type R otrzyma skrzynię CVT

 

Na razie Honda zaprezentowała prototyp, ale bez wnętrza – prawdopodobnie trwają nad nim wciąż zaawansowane prace. Pozostaje nam czekać na kolejne informacje oraz zdjęcia.

 

Bartłomiej Puchała

fot. Honda

Dyskusja

komentarzy

Bartłomiej Puchała

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.