Hazumi, czyli nowa Mazda 2?

Do Genewy Mazda zabiera najnowszy koncept Hazumi, który pokaże sposób na nowe auto segmentu B. Szykuje się następca Mazdy 2?

Jak widać na oficjalnym zdjęciu Mazdy przedstawiającym koncept Hazumi (foto poniżej), samochód wygląda praktycznie tak samo, jak na szkicu, który wyciekł jakiś czas temu do mediów. Wiele wskazuje na to, że Mazda 2 będzie czerpała z konceptu Hazumi garściami – możemy spodziewać się jedynie niewielkich zmian stylistycznych. Samochód będzie się więc wpisywał w charakterystyczną dla marki stylizację KODO, którą znamy już z 3-ki, 6-tki czy CX-5-tki.

mazda hazumi concept Hazumi, czyli nowa Mazda 2?

Trzeba przyznać, że stylistycznie nowa 2-ka może powalać. Duży grill, agresywna linia reflektorów czy agresywnie zachodząca na na boki maska podkreślą charakter auta, o ile oczywiście producent odważy się zamontować w nim mocniejsze silniki. Już teraz wiadomo, że wraz z konceptem Hazumi, podczas Genewa Motor Szhow 2014, Mazda zaprezentuje wysokoprężną jednostkę SKYACTIV-D o pojemności 1,5-litra. Poczekamy, zobaczymy…

Adam Gieras

Dyskusja

komentarzy

Adam Gieras

Adam Gieras

Cześć! Jestem pomysłodawcą portalu MotoPodPrąd i od samego początku pełnię zaszczytną funkcję redaktora naczelnego. Urodziłem się w 1984 roku w Warszawie, z wykształcenia jestem politologiem i prawie dziennikarzem (jak prezydent Kwaśniewski, chociaż studiów nie skończyłem...), a od kilku lat zawodowo poruszam się w świecie afiliacji. Myślę, że mogę nazywać się pasjonatem motoryzacji od dziecka – już w wieku 2-3 lat pytałem o każdy samochód spotkany na ulicy: „co to?”, a dorośli musieli udzielać odpowiedzi. W wieku 10 lat pamiętałem dane techniczne i ceny wszystkich modeli dostępnych na polskim rynku – prenumerata gazety „Auto Bazar” była dla mnie ważniejsza niż nowy rower czy deskorolka. Prawo jazdy zacząłem robić na 3 miesiące przed ukończeniem 17 lat i odkąd odebrałem upragniony dokument nie rozstaję się z czterema kółkami. Dzięki motopodprad.pl udało mi się spełnić nie jedno marzenie – za co dziękuję także Wam, Czytelnikom. Prowadziłem kilkaset samochodów, więc myślę, że wreszcie poza teoretyzowaniem, mogę coś o motoryzacji powiedzieć i być może będę miał rację. Z testowania czerpię przyjemność, ale nie mierzę samochodów linijką, nie sprawdzam każdego plastiku pod względem faktury, nie interesuje mnie jaki rodzaj koła zapasowego lub zestawu do pompowania znajduje się pod podłogą. Od tego są inni. Uwielbiam auta z przełomu lat 80- i 90-tych. W moim skromnym garażu stoją obecnie Skoda Octavia III 1.4 TSI 150 KM oraz od niedawna Volvo S70 2.4 170 KM. Pomału rozstaję się z Audi A4 B5 1.9 TDI 115 KM i doprowadzam do stanu lux Audi A3 1.8 T 150 KM, choć chyba ma więcej mocy. Jeszcze nie wiem co z nim zrobię. Jakiś pomysł?