Grenadier w Polsce

Grenadier to nazwa modelu o którym jak dotąd słyszało niewielu. Jak się okazuje, w niedalekiej przyszłości będziemy mogli lepiej poznać markę odpowiedzialną za produkcję tego modelu. Już wkrótce Grenadier pojawi się w polskiej sieci sprzedaży, a oficjalnym dealerem marki INEOS Automotive został Auto Fus Group.

Auto Fus Group będzie odpowiadać nie tylko za sprzedaż samochodów i części zamiennych ale także za obsługę posprzedażną w warszawskim salonie. Przed wprowadzeniem Grenadiera na polski rynek w 2022 roku zostanie wybrany kolejny partner. Ma to być kolejny punkt należący do europejskiej sieci INEOS Automotive składającej się łącznie z 70 miejsc sprzedaży i serwisu. Warto dodać, że serwis marki będzie oparty na współpracy z firmą Robert Bosch GmbH.

Sama historia firmy INEOS Automotive jest bardzo ciekawa. Firma rozpoczęła swoją działalność stosunkowo niedawno. W 2017 r. prezes firmy INEOS, milioner Jim Ratcliffe, wielki pasjonat motoryzacji dostrzegł na rynku niszę dla pojazdu minimalistycznego ale dostępnego z napędem na cztery koła. Model Grenadier jest właśnie użytkowym pojazdem z napędem 4×4, który w całości został stworzony przez firmę INEOS.

master6

Główną konkurencją modelu Grenadier będą Jeep Wrangler i Ford Bronco.

Chociaż ceny modelu dopiero poznamy a produkcja ruszy w lipcu 2022 roku, to już teraz można zarezerwować samochód.

Tekst: Paweł Oblizajek
Zdjęcia: INEOS Automotive

Dyskusja

komentarzy

Paweł Oblizajek

Uwielbia podróże, szczególnie te samochodem. Chciałby na stałe zamieszczać w słonecznej Toskanii i lepiej poznać kulturę życia we Włoszech. Motoryzacją pasjonuje się od najmłodszych lat. Szczególnym zamiłowaniem darzy motoryzacje włoską. Wolne chwile spędza na spacerach z rodziną a w sobotnie wieczory śledzi zmagania angielskiej piłki nożnej. Potrafi też zarwać noc by zobaczyć walki bokserskie na światowym poziomie.