Giulia Sprint w drodze

Domysły o powstającej Alfie Romeo Giulia w wersji coupe przeradzają się w plotki. Ewidentnie coś jest na rzeczy.

 

Brytyjski magazyn Autocar podał nawet informację o planowanym debiucie Giulii coupe: końcówka tego roku.  Wersja nazwana będzie GTV lub Sprint zgodnie z historią Alfa Romeo. Część poszycia będzie taka sama jak w Giulii Q, ale Sprint/GTV dostanie nowy pas przedni wyróżniający go od sedana, dłuższe drzwi i przeprojektowaną tylną część nadwozia.  Krążą plotki także o 5-drzwiowym coupe mającym rywalizować z BMW 4 Gran Coupe i Audi A5 Sportback.

Nowe auto nie będzie ograniczone jedynie do zmiany nadwozia. Pod maską ma wylądować pożyczony od Ferrari system HY-KERS w najmocniejszej wersji. Do seryjnych 510 KM dorzuci on kolejne 140 czyniąc Alfę Romeo bardzo szybkim, a zarazem ekonomicznym samochodem sportowym. Hybryda zagości też w słabszej wersji z silnikiem 2.0 280 KM podnosząc jego moc do 350 KM.

 

Bartłomiej Puchała

render: Autocar

Dyskusja

komentarzy

Bartłomiej Puchała

Bartek Puchała

Nie jest fanem szybkiej jazdy. Dużo większą przyjemność sprawia mu płynność prowadzenia. Dziennikarstwo motoryzacyjne to dla niego zabawa i hobby, choć marzy o przejściu na zawodowstwo. Miłośnik youngtimerów i sleeperów oraz kultowego już Top Gear - posiadacz wszystkich wydanych numerów polskiej wersji magazynu. Na co dzień upala prawie trzydziestoletnie W124.